Union Basket Lviv-2017
Union Basket Lviv-2017 5 канал

"Ми просто люди з іншими можливостями": у Львові вперше пройшли змагання візочників-баскетболістів

У планах – представляти українську збірну на європейській та світовій спортивних аренах

На спортивному майданчику баскетболістів у Львові: сила духу та незламність характерів. Там відбувся всеукраїнський турнір "Union Basket". У турнірі змагаються з півсотні спортсменів – як місцевих, так і з Харкова та Києва. Організатори спортивних баталій запевняють, що це не просто змагання, а соціальна реабілітація для людей з обмеженими можливостями.

Олександр Тарасюк – вже три роки у візку. Ногу втратив під час бою поблизу Дебальцевого. Там Олександр воював у складі 34-го окремого мотопіхотного батальйону. Після реабілітації дізнався від побратимів про команду баскетболістів, які тренуються на візках. Нині Олександр Тарасюк грає за київську команду "Київ-Баски": "Ми тренуємося два рази в тиждень, у нас є свій зал, з'явився тренер . Я не можу назвати нас інвалідами. Ми просто люди з іншими можливостями".

Капітан львівської команди "Union Basket Lviv" Павло Козак через падіння з висоти в інвалідному візку вже 17 років. Він – член паралімпійської збірної із паверліфтингу, чемпіон України та Європи.

"Це, однозначно, в першу чергу – можливість спілкування. Це можливість десь себе реалізувати. Це фізична активність, яка сприяє покращенню самопочуття. Це фізкультурно-спортивна реабілітація", – каже Козак.

Загалом, у змаганнях беруть участь з півсотні спортсменів. Крім львів'ян, є команди з Харкова та Києва. За умовами гри – переможця не обирають. Бо мета цих змагань інша.

"Є багато випадків людей, які вперше виходять за межі свого дому і після травм вперше до чогось долучаються, окрім лікарень… Вони як звичайні люди – мають мету, до якої ідуть. І роблять для цього все, що у їхніх силах", – пояснює тренер львівської команди та організатор змагань Мар'ян Пітель.

Це перші змагання у Львові візочників-баскетболістів. У їхніх планах – представляти українську збірну на європейській та світовій спортивних аренах. 

Марта Шикула, Євген Радіон , "5 канал"

Попередній матеріал
Найдовша екранна технологія: речник Євробачення розповів, чим здивують європейців у Києві
Наступний матеріал
Червоний Хрест передав лікарям Донеччини тисячі медпрепаратів з Індії
Loading...