Речник Євробачення про шанси O.Torvald, відмову Росії та хибне враження від дизайну сцени

facebook.com/eurovision2017kyiv
Офіційний речник Євробачення в Україні Павло Шилько в ефірі "Час:Online" на сайті 5.UA розповів про те, якими технологіями організатори дивуватимуть глядачів пісенного конкурсу, яку допомогу зможуть надати волонтери та про хибне перше враження від дизайну сцени

– Розкажіть, будь ласка, зараз по етапах підготовки, наскільки все готово, чи є якісь  моменти, які ще потрібно допрацювати?

– Ну, завжди є що допрацювати. Ви ж знаєте, щоб щось зробити ідеально тільки часу не вистачає. Але і так все буде ідеально. Я, як людина, яка розуміє, що таке продакшн, виробництво шоу, і саме десь з Євробачення 2005 року почалася моя кар’єра як людини, яка почала розумітися на тому, як робити шоу, зараз вам скажу – якщо порівнювати з тим, як було у 2005 році, то зараз ми ідемо "ого-го"…

– Тобто, якщо провести паралель, то у нас є ріст?

– Є нюанси… Ріст, звісно, є. За 12 років Євробачення дуже змінилося. Зараз працює така дуже велика мультинаціональна команда. Тоді, у 2005 році, мабуть, більша частина була українських фахівців. Потім Євробачення виробило таку систему, що найкращі європейські фахівці долучаються і поєднуються з локальними фахівцями.

– Обмін досвідом?

– Так, зараз дуже сильна та потужна команда людей. До речі, Ола Мельциг, який почав працювати на Євробаченні в 2004-му, а потім у 2005-му був одним із організаторів із точки зору продакшну, – зараз він голова продакшну. Ми 12 років не бачились і ось зараз зустрілись.

Зараз дуже сильна команда. І якщо є якісь нюанси, то це внутрішні виробничі нюанси. А так усе іде за планом – сцена готова, продакшн готовий, 1800 приборів світлових, усе за світовими стандартами.

– В терміни вкладаємося, НП ніяких немає?

– Так-так, абсолютно.

– Взагалі опираючись на ваш досвід, Євробачення в якій країні, на вашу думку, було проведено найкраще? Якщо порівнювати минулі роки, то де Євробачення вам сподобалося найбільше?

– Думаю, що Швеція у минулому році зробила такий…

– А що саме вам сподобалося?

– Ми, телевізійники, в такому випадку кажемо слово "картинка". Ця "картинка" включає в себе і ведучих, і як сцена виглядає, і як технології використовуються. Я пам’ятаю перше Євробачення для України, це був 2003 рік, у Латвії, коли вперше поїхав Олександр Пономарьов, я тоді був його консультантом, а також ще коментатором, і згадую ще ту сцену. Але коли у 2004 році в Туреччині відбувалося Євробачення, вони, як на мене, перші, хто зробив високотехнологічне шоу на той час. Київ потім продовжив це, зробив ще краще. І ось таким чином Євробачення стало рухатися і стало одним із найвисокотехнологічніших шоу в світі. Найкращі світові компанії, які займаються світлом, екранами, хочуть бути частиною Євробачення. Бо то є шоу. Коли я ще був у 2005 році ведучим і автором сценарію, ведучим разом із Машою Єфросиніною, то тоді дивилося трохи більше, ніж 100 млн людей, зараз вже дивиться більше 200 млн людей.

Це вже стало таким шоу. Музика — то окремо. Хтось вважає, що там взагалі немає музики, але це думки людей, і це нормально. Але те, що це одне з найкращих, найміцніших шоу у світі – то є факт. І тому найкращі люди долучаються з Європи, з Америки для того, щоб зробити це шоу.

– А скажіть, чим будете дивувати в Україні цьогоріч? Світло, музика, якісь цікаві моменти, що буде, що ви переймали від європейських колег, чи може це буде щось наше?

– Звісно буде. Ви знаєте, це таке питання… Коли мене запитують про "Юну", про музичну церемонію, я теж кажу – як вам сказати, як дивувати, ось тут там те, буде, а там те опуститься, ну ось побачите, коли прийдете. Тут можна трохи сказати, бо по-перше – найдовша екранна технологія, яка була за історію Євробачення – 70 метрів. Але найбільша фішка, як на мене, людини, яка розуміється на продакшні, як Ола Мельциг казав "chandelier", такий бра, люстра, в якій в залежності від номеру будуть підніматися рухомі світлові об’єкти, екранні об’єкти, пов'язані разом. Дуже нове технологічне досягнення. На Євробачення завжди треба щось нове робити та показати з точки зору технологій. Є навіть одна технологія, яка ще не має назви. Тобто вона вже є, її вигадали, вона в нас буде, а як вона називається — ще не вигадали навіть назви. Я говорю з точки зору того, що все нове, все інноваційне.

– Давайте перейдемо до сцени. Зараз думки розділилися, комусь подобається, комусь ні… Розкажіть, хто автор дизайну сцени та чого така ідея і як вона виникла?

– Автором дизайну сцени став європейський дизайнер. За останні роки команда Євробачення стала мультинаціональною. Завжди треба поєднувати і локальний, і міжнародний фактори. Сцена зроблена дизайнером, який робив дизайн два роки тому, людина з дуже великим досвідом. Звісно всім хочеться зробити якийсь фан, що, мовляв, це виглядає як кокошник чи ще щось. Так тут, у принципі, є вінок. Ідея така і була, бо це в Україні проводиться. І нічого з тим поганого нема. Коли перші фото побачили, почали коментувати, але треба розуміти, що шоу треба дивитися по телебаченню – коли буде ціла картинка, буде дуже унікальне шоу.

– Давайте перейдемо до людей, які працюють в Україні. Взагалі, скільки людей залучено в команді на даний момент?

– В основній команді близько 300 людей — це і європейці, і наші українські фахівці.

– Відомо, що до конкурсу будуть долучатися ще й волонтери…

– Це вже є, це був великий кастинг.

– Скільки людей залучено, на якій основі та що вони будуть робити?

– Взагалі нам потрібно було знайти 900 волонтерів, а на кастинг прийшли 12 тисяч бажаючих. Гарний показник. Знайшли всіх. І звісно ж, волонтери повинні виконувати різні місії залежно від того, де вони будуть – чи вони будуть у центрі міста консультувати туристів, куди треба йти, чи вони будуть на арені, там трохи більші вимоги, бо треба знати все пов'язане з медичними моментами, і так далі.

Окрім кастингу проводився певний тренінг для того, щоб кожен волонтер, який буде займатися тією чи іншою справою, знав, що йому робити.

– У нас є така проблема пересування у Києві людей з обмеженими можливостями, зокрема і тих туристів, які приїдуть до нас. Чи зможуть волонтери допомогти людям з обмеженими можливостями?

– Звісно. Це один із моментів інструктажу.

– Саме місце проведення конкурсу готове до того, аби прийняти людей з обмеженими можливостями?

– Так. Є 50 місць для людей з обмеженими можливостями. Це зроблено за міжнародними стандартами. Там є певна формула, в рамках якої вираховується кількість людей з інвалідністю, яка має бути на певну кількість місць. Тому в рамках нашої арени в МВЦ, де все буде проходити, ця кількість складає 50 місць, вони всі є. Окрім того, зроблені спеціальні пандуси. І навіть деталі – настільки все пророблено, що на кожну людину виділено 1,20 м. Тобто загалом 2,40 м, щоб люди могли проїхати, не заважаючи один одному, в різних напрямках. Тому це все абсолютно продумано, це один із головних моментів, це всі розуміють і все це вже є.

– Давайте перейдемо тепер до самого конкурсу. Взагалі, яка кількість концертів, коли починається і перейдемо потім до квитків, чи всі продані, чи є ще можливість щось докупити та ще щось побачити? Як все розпочнеться?

– Більшість людей не розуміють, що Євробачення – це не тільки три шоу, тобто два півфінали та фінал, які транслюватимуться на телебаченні в Європі, а це й подібні шоу, до кожного долучаються неефірні концерти. Це абсолютно один в один концерти. Вони зроблені для чого? Для того, щоб і артистам було зручніше, для того, щоб команді, яка знімає все це, було зручніше, щоб усе було ідеально в ефірі. Але, окрім того, це ідеальна можливість потрапити на це шоу і побачити. Бо, звісно ж, попит перевищує пропозицію на ефірні шоу. Але є неефірні, є ще шість. Тобто до кожного півфіналу та фіналу є ще по два. І там ще є квитки, є ще можливість потрапити. Окрім того, хочу зазначити, що там на денні шоу від 219 гривень вартість. Крім того, це той момент, коли на Євробачення можна взяти дітей. І найбільший, мабуть, факт у тому, що ви перші побачите Євробачення, перш ніж його побачить уся Європа на телебаченні. Тому це унікальна нагода. Я просто у Євробаченні дуже давно, і я знаю, навіть часом, коли, наприклад, був консультантом для Азербайджану, або в інших випадках, то дивився саме неефірне шоу, а вже ввечері в готелі дивився телевізійне шоу. Це дуже цікаво, тому що це інакше. Коли ти там – це по-одному. Але на екрані теж дуже особливо, бо все ж таки найголовніше для Євробачення – це телевізійне шоу, яке дивляться 200 мільйонів. Тому це унікальна можливість, і я всім кажу, що якщо ви хочете потрапити на Євробачення, ще є можливість, ви побачите абсолютно таке ж саме супершоу, єдине, що не буде головування. Голосування вже можна буде побачити, коли вдома по телевізору будете дивитися шоу.

– Ми заговорили про вартість квитка. Ви кажете про цифру 219 гривень, найдешевший на попереднє шоу. А якщо говорити про найдорожчий квиток, яка його вартість?

– 15999 гривень. Майже 16 тисяч. Але їх уже немає. Це ж VIP, це ж саме ці місця, які знаходяться за green room, тобто там, де будуть знаходитися всі учасники Євробачення після того, як вони заспівають свої пісні.

– Окрім концертів, які ще ентертейменти, розваги будуть діяти?

– Є головна подія, яка буде напередодні Євробачення – це церемонія відкриття та червона доріжка, яка буде відбуватися біля Маріїнського парку. До речі, у 2005-му там теж усе було, але не було ще тоді поняття "червона доріжка", це вже трохи згодом додалося. Буде червона доріжка, вона буде найдовшою в історії – 265 метрів, і всі 42 делегації пройдуть цією доріжкою. Там будуть ведучі, які будуть у різні моменти їм питання ставити, представляти. І потім усі підуть до Паркового, де відбудеться церемонія відкриття, спеціальне шоу. Окрім того в Парковому буде відбуватися, є таке поняття, як євроклуб, де щовечора будуть відбуватися певні виступи артистів, пов’язаних із Євробаченням, учасників Євробачення, презентації пісень Євробачення. Все це буде функціонувати там. Але доступ туди матимуть офіційно акредитовані журналісти та акредитовані фани. На жаль, акредитації і там, і там вже закінчилися, тому потрапити буде важко. Але є ще таке поняття як "eurovision village", яке буде знаходитися на Хрещатику, у проміжку від Прорізної до Богдана Хмельницького. І там всі охочі зможуть прийти та подивитися, там теж будуть виступати артисти. Окрім того, там будуть великі екрани і будуть транслюватися і шоу Євробачення, і відкриття червоної доріжки тощо. Тому кожен охочий має можливість приїхати до Києва, а якщо кияни, то просто завітати та подивитися на всі ці дійства.

– Там вхід вільний?

– Вільний абсолютно.

5.ua

– Наскільки зараз фан-зони готові приймати гостей і наскільки все це буде організовано з точки зору безпеки?

– З точки зору фан-зон. Є мовник-організатор, це Перший Національний, який займається Євробаченням, головними шоу також туди доєднуються офіційне відкриття, червона доріжка та euro village. Решта – це є доповнення, це теж дуже добре, але цим керує КМДА, тому я не дуже можу тут щось коментувати. Єдине, що можу казати, що це дуже добре, бо в Україні буде такий великий-великий фестиваль, який не тільки відбудеться у МВЦ, а й по найкращих майданчиках Києва.

– Ми можемо зараз порівнювати Євробачення в Києві 2005 року, футбольний чемпіонат у 2012 році і ось зараз це вже третій великий виклик для столиці. Чи бачите ви ріст, наприклад, інфраструктури, чи більше ми готові цього разу до конкурсу такого масштабу?

– Давайте порівняємо з Євробаченням 2005 року, тоді взагалі був один-єдиний 5-зірковий готель "Прем'єр Палац", зараз у нас вже є їх принаймні шість. Не кажучи вже про решту гарних готелів, чотирьох та трьохзіркових. Тоді, до речі, багато туристів не приїхали, тому що не було де поселитися. Зараз ця проблема вирішена, і офіційно очікуємо на 20 тисяч туристів. Це дуже добре. І взагалі для нас і для Києва, і я певен для КМДА, це є великий виклик, щоб показати місто таким чином, щоб приїжджали не лише на Євробачення, бо Київ – це одне з найкращих міст світу, як на мене. Я побував на всіх континентах, окрім Антарктиди, тому я можу це точно сказати. Це унікальне місто, є що показати. Окрім того, це унікальна можливість для Києва показати, що наше місто і взагалі Україна – це гарна країна, в яку треба інвестувати .

– На вашу думку, питанню безпеки не лише в організації конкурсу, а й в цілому по місту приділено достатньо уваги?

– Можу сказати так. Я знаю людей, які займаються безпекою. Окрім того, я спілкувався з головним відповідальним за безпеку від Європейської мовної спілки, і він мені сказав, що йому подобається наша команда. Тому, думаю, якщо б йому не подобалось, то він щось із цим робив би. Маємо добру надію. Дуже гарні фахівці, найкращі фахівці України з безпеки задіяні для того, щоб усе було добре.

– Чи можна зараз робити прогнози, місто вклало гроші, великі гроші, чи заробить щось Київ на цьому, окрім гарного іміджу звичайно?

– Давайте тут порівняємо з Олімпійськими іграми. Жодні Олімпійські ігри не заробили грошей. Але це так звані інвестиції в майбутнє, бо потім люди приїжджають, їм подобається, ті самі моменти, які були зроблені для Олімпійських ігор, використовуються. Я просто був, починаючи з 1996 року, майже на всіх олімпіадах, і зимових, і літніх, і розумію, наскільки це важливо і як це потім відпрацьовують і для міста, і для країни, і так далі. Тому, якщо щось там буде не в "плюс", це нормально, бо це інвестиція в майбутнє, треба розуміти. Як бізнесмен, я теж розумію, що треба іноді щось вкласти. Як кажуть, без реклами гроші робить лише монетний двір. А це певним чином така реклама і для міста, і для України. Тим більше, що в нас була така гарна спроба у 2012 році, потім у нас були не дуже спокійні події в країні, тому ми сподіваємось, що Євробачення-2017 додасть впевненості для інвесторів, і для туристів, що Україна та Київ – це дуже добре.

– На пісенному конкурсі, окрім учасників, чи будуть якісь українські чи світові зірки виступати?

– Ми запропонували Іво Бобулу, але він відмовив…

В нас дуже гарний контент буде, Стюарт Барлоу – дуже відомий шоу-продюсер, який займається цим разом із командою, вони вже додали декілька цікавих номерів, але все ж таки хочеться додавати України, але це не буде тільки традиційна Україна, це буде поєднання традиційної України із сучасною. Ідеться саме про моменти, які офіційно на Євробаченні мають термін "інтервальний акт", це коли країни починають голосувати – на сцені щось має відбуватися, відбуватися щось гарне. От саме ці інтервал-акти готуються. Зараз можу сказати, що точно буде спеціальний номер Джамали, буде виступ ONUKA, яку вважають дуже перспективною європейською співачкою, в поєднанні з Національним ансамблем народних інструментів, тому це буде цікаво.

5.ua

– Трохи неприємна частина про відмову Росії брати участь у Євробаченні. Яка саме ваша думка стосовно того, як це може вплинути саме на імідж України? Чи може це бути негативно для нас?

– Я думаю, що на імідж країни не вплине. Є поняття закону. Європейська мовна спілка дуже з повагою ставиться до країни, в якій проходить Євробачення. Якщо офіційні органи вважають, що це є порушенням закону, то треба на це зважати. Окрім того, були варіанти від України для того, щоб змінити іншу співачку, або виконавця, який не порушував. Але російська сторона не погодилася. Був варіант, що можна було б зробити включення із Росії навіть. Але ми як організатори повинні займатися шоу. І тут вже працюють такі моменти — ми не можемо особливо коментувати, бо це пов’язано із законом, а законом у нас займається держава.

– Як ви думаєте ми впораємося, на належному рівні покажемо шоу?

– Я впевнений на 100%. Я кажу, що дуже гарна мультинаціональна команда, люди, які вже стільки років працюють із Євробаченням. Окрім того, Павло Грицак, який був виконавчим продюсером Євробачення-2005, знає усю систему, як проходить історія із тендерами, система Prozzoro дуже допомагає в тендерах.

Якщо порівнювати Євробачення-2005 і лишалося в нас 10 днів і зараз 10 днів – то це небо та земля.

Ми покажемо клас, буде дуже гарне шоу. Буде чим пишатися. Але ще раз кажу, що є можливість потрапити на неефірне шоу, і повірте мені, це абсолютно те саме шоу. Побачити по телебаченню ми всі зможемо, але все-таки мати можливість доторкнутися та вживу це побачити – це такий життєвий досвід, і ми не знаємо, коли наступного разу Україна виграє, чи коли в Україні буде знову проходити цей конкурс.

5.ua

– До речі, питання стосовно учасника від України на Євробаченні у цьому році. Як саме ви прогнозуєте, буде якесь призове місце у нас, це можливо чи ні?

– ТОП-7.

– Але не було ще прецеденту, щоб країна двічі поспіль виборювала перемогу в конкурсі?

– Ірландія була. Тричі виборювала перемогу. Але це було трохи інше шоу, трохи менше країн та не такий розмах. Це вже така моя особиста думка, аналізуючи музику, яка буде на Євробаченні, найбільша частина попсова, в них є рок, така нестандартна для Євробачення пісня. Можна згадати звісно 2006-й, коли LORDY виграли, але там окрім пісні, ще були й костюми. Тому я думаю, що дуже нестандартна пісня для Євробачення. Женя Галич та O'Torvald – я їх дуже люблю та допомагаю як можу, дуже гарні хлопці, тому я кажу, що 100%, як на мене в ТОП-7 вони мають бути. Ну подивимось. Я за останні 10-12 років на 85-90% вгадую.

– Ми вам віримо!

Попередній матеріал
Перемогти себе: історія спортсменки, що має зріст лише 138 сантиметрів
Наступний матеріал
Політичний екcперт про загрозу Третьої світової: війна полягатиме не у заволодінні територіями
Loading...