Гурби-Антонівці
Гурби-Антонівці 5 канал

Екстремальний екскурс в історію: У лісах Тернопільщини триває спортивно-патріотична гра "Гурби-Антонівці"

Теренова гра "Гурби-Антонівців" – реставрація жорстоких боїв УПА проти НКВС 1944 року

Спортивно-патріотична теренова гра "Гурби-Антонівці" триває у лісах Тернопільської області. Екстремальний захід тривалістю 60 годин відбувається просто неба, саме на тій території, де понад 70 років тому стався найбільший бій УПА із загонами НКВС. І вже 15 років поспіль учасники гри щороку намагаються цей бій відтворити.

Понад 300 дівчат та хлопців в урочищі Гурби змагаються три доби безперервно. На лісовій території площею 25 квадратних кілометрів розгортаються різноманітні сюжети – боротьба, нічні маневри та пошуки "штабу" супротивника. Міндаугас Сідоравічус спеціально на гру приїхав із Литви.

Гурби-Антонівці
Гурби-Антонівці5 канал

Учасники вишколу формують дві команди – курені з назвами Леви та Вовки. Діє також загін диверсантів. За останніх цьогоріч грає Любомир Кахивко. У "Гурби-Антонівці" грає вже четвертий рік поспіль.

Чоловік пояснює: "Два куреня розходяться по терені в дві різних сторони, в 12 ночі починається гра, проходить дислокація, курені переходять в різні боки, в цей час розставляються прапори по точках, суть гри – знайти ворожий прапор".

Проведенню гри передують відбір та кількаденне тренування, учасникам допомагають здобувати навички орієнтування та виживання у лісі. Залишаються найсильніші.

Соломія Фаріон, голова Молодіжного Націоналістичного Конгресу, розповідає: "Кожен учасник на лівій руці має пов'язку – це життя на гру. Кількість життів є обмеженою і коли ти використаєш усі свої життя, ти покидаєш гру і чекаєш разом з іншими смертниками, які не дожили. Але здебільшого так розраховано, що цих життів вистачає, і виграє та команда, яка знайде прапор на території і найбільш вдало проведені бої".

Гурби-Антонівці
Гурби-Антонівці5 канал

Організатори кажуть, що це не просто розвага. Багато колишніх учасників гри нині захищають Україну на Сході.

"Пішли на війну люди підготовані, які вже знали, що таке терен, що таке конспірація, маскування, і що таке реальна сутичка, кілька людей, які брали участь у цій грі загинули героїчно, як герої в російсько-українській війні", – говорить перший голова Молодіжного Націоналістичного Конгресу Віктор Рох.

Довідка. Теренова гра "Гурби-Антонівців" – реставрація жорстоких боїв УПА проти НКВС, які відбувалися в цьому урочищі 1944 року. У вигляді гри почали відтворювати історичні події – 15 років тому. Цьогоріч до організації змагань вперше долучилася держава. Частину витрат профінансував уряд.

Леся Маньковська, Тернопільська область, "5 канал"

Попередній матеріал
Донецька фільтрувальна станція знову знеструмлена – води в Авдіївці вистачить на кілька днів
Наступний матеріал
Відомий рок-гітарист помер на концерті в честь свого 70-річчя
Loading...

Щодня особлива історія "Пласту": Що розповів чемпіон Паралімпіади у Ріо фехтувальник Андрій Демчук

На Сумщині відбувся фестиваль історичної реконструкції "Стара фортеця"

Реконструкцію Поштової площі завершать до Дня Незалежності - Кличко