Щодня особлива історія "Пласту": Як в.о. міністра охорони здоров'я Супрун зрозуміла, що таке патріотизм

історія "Пласту" // Уляна Супрун 5 канал
Заступник Уляни Супрун, хірург Олександр Лінчевський розповів, як медицину зараз треба пришпорювати

ІСТОРІЯ п'ята

Першу пластову присягу склали українські скаути у Львові 105 років тому. Їх назвали так само, як запорозьких козаків-розвідників, які повзали, щоби виявляти ворогів поблизу кордонів – пластунами. Під час Другої світової війни діяльність "Пласту" на українських землях була заборонена. В середині минулого століття українська діаспора почала розвивати організації в різних країнах світу.

Протягом тижня ми розповідаємо вам історії визначних пластунів, сьогоднішня – про скаутинг двох урядовців, які працюють в одному міністерстві та спільно реформують систему охорони здоров'я.

Вони познайомилися, коли почалася війна на сході. Як волонтери, вчили тактичної медицини та формували аптечки для українських армійців. Нині пластуни – Уляна Супрун та Олександр Лінчевський – працюють в одній команді в Міністерстві охорони здоров'я.

"Як мені було п'ять рочків, я була шість тижнів на пластових таборах, бо мама була коменданткою юначок", – розповідає в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.

історія "Пласту" // Уляна Супрун
історія "Пласту" // Уляна Супрун5 канал

Шансів не стати пластункою в Уляни Супрун не було. Змалечку її до українського скаутингу в Детройті залучала мати – виховниця гуртка юначок. Саме у "Пласті" – запевняє Уляна Супрун – знайшла більшість друзів та зрозуміла, що таке патріотизм. Під час Революції гідності доктор медицини Уляна Супрун переїхала зі США в Україну, була на Майдані Незалежності, надавала допомогу пораненим під час сутичок: "У нас було прострелених, порізаних гранатами, спалених. Наші лікарі їх, як могли, допомогли, і тоді – в лікарню".

Торік улітку очолила Міністерство охорони здоров'я. І привела із собою однодумців. Ділиться: "Багато з тих людей, що я з ними співпрацюю, є пластуни. І коли до мене підходить людина і подає мені ліву руку, коли ми вітаємося, то я знаю, що я можу довіряти тій людині".

історія "Пласту" // Уляна Супрун
історія "Пласту" // Уляна Супрун5 канал

Уже півроку торакальний хірург Олександр Лінчевський – права рука міністра. На відміну від шефа, пластувати почав спонтанно, у дорослому віці. На початку 2000-х побачив, як пластуни на Андріївському узвозі співали пісень, поспілкувався і не зчувся, як невдовзі опинився в курені "Орден залізної остроги".

Заступник міністра охорони здоров'я ділиться своїм баченням: "Це шпора, якою колись Святослав пришпорив коня. Кінь не дуже їхав, то він його острогою посунув вперед. Воно так і з медициною зараз – сама вона не поїде, треба острогою!"

Лінч, саме так до нього звертаються братчики, доклався до того, щоби тактична медицина стала обов'язковим вмінням, яке має опанувати пластове юнацтво. І тішиться – декільком скаутам допоміг визначитись із майбутньою професією: "Ті пластуни, з котрими ми займалися першою медичною допомогою в "Пласті", коли вони потім стають лікарями, і кажуть – Лінч, це все через тебе".

історія "Пласту" // Уляна Супрун
історія "Пласту" // Уляна Супрун5 канал

Він змінює правила гри в системі охорони здоров'я – у кабінеті чиновника. Але кілька разів на місяць продовжує оперувати пацієнтів у 17-й столичній лікарні. І поза тим, за першої ж нагоди одягає пластовий однострій.

Запевняє: "Воно правильно – інвестувати свій час, свої вміння в майбутніх співгромадян… Працювати з тими, з ким потім хотітимеш жити". 

Леся Головата, Олексій Тищенко, "5 канал"

Попередній матеріал
Щодня особлива історія "Пласту": Свою історію розповів кіборг, пластун і тепер – борець з корупцією
Наступний матеріал
Медична реформа: Чому в Україні не працює сімейна медицина та що зміниться
Loading...