Адвокати Порошенка
Адвокати Порошенка 5 канал

Печерський райсуд визнав незаконним обшук Музею Гончара силовиками ДБР – адвокат

  Читайте по-русски
  Ухвала суду з'явилася ще 27 травня, проте бюро і досі не оприлюднює цю інформацію

  Печерський районний суд Києва 27 травня визнав незаконним силовий обшук Музею Івана Гончара співробітниками Державного бюро розслідувань. Про це повідомив адвокат Петра Порошенка Ігор Головань журналістам під час брифінгу під стінами ДБР.

  Юрист процитував ухвалу суду і заявив, що вона була винесена 27 червня, але ДБР досі цю інформацію не оприлюднює. Головань наголосив, що рішення суду остаточне й оскарженню не підлягає.

  "Незаконний обшук, який буд здійснений працівниками ДБР зі зламом дверей, з побиттям журналістів, з порушенням прав народних депутатів, з порушенням прав адвокатів, який відбувся 26 травня – якось про цей обшук ДБР мовчить. Адже обшук був вчинений без ухвали суду, відверто незаконно. Кодекс вимагає, що у тих виняткових випадках, коли слідчий здійснює обшук без судової ухвали, він повинен негайно звернутися до суду з клопотанням про надання такого дозволу на такий обшук і отримати цю ухвалу постфактум", – пояснив адвокат.

  Якщо ж суд відмовляє у задоволенні такого клопотання, то встановлюється факт незаконності обшуку і відповідно – уся інформація та докази, отримані під час обшуку, визнаються недопустимими.

  "Я вже не кажу про те, що підтверджується факт протиправних дій такого слідчого, якого потрібно притягати до встановленої законом відповідальності. У ДБР весь час показують якісь відосики, роблять якісь брифінги. У них ціла пресслужба, але вони чомусь мовчать", – додав Головань.

  "Не дивлячись на те, що вже 27 травня було зрозуміло, що обшук незаконний, вони продовжують слідкувати за музеєм, за кошти платників податків… відбувається використання потужностей створеного для боротьби з беззаконням органу – виключно для того, щоб виправдовувати сказані на пресконференціях глави держави слова. Що сумно", – резюмував юрист.

  Нагадаємо, 26 травня ДБР штурмувало Музей Гончара. Силовики пробули в закладі майже 3 години, потім залишили музей, прихопивши митні декларації на картини з колекції Порошенків.

  Попередній матеріал
  Масова стрілянина у Броварах: скільки учасників конфлікту дістали поранення
  Наступний матеріал
  Уряд планує підвищити тарифи на електроенергію для населення
  Loading...

  Біля Музею Гончара знову помітили представників ДБР

  Друга спроба: родина Порошенків презентувала колекцію картин у Музеї Івана Гончара

  Як ДБР відбілюється від учорашнього скандалу в Музеї Гончара – "ІнфоВечір"

  Адвокат Порошенка подав низку заяв про злочин після штурму ДБР Музею Гончара

  "Європейська солідарність" наполягає на розслідуванні подій у музеї Гончара

  Зеленський особисто телефонував у ДБР перед штурмом музею – Герасимов