Міноборони

Осіб, які "злили" інформацію про розкрадання в оборонці, шукають за допомогою поліграфа – Луценко

  Читайте по-русски
  Доступ до цих матеріалів був тільки у військових прокурорів, розповів Генпрокурор

  Осіб, які повідомили журналістам інформацію про зловживання в оборонній сфері України, шукають за допомогою поліграфа. Про це заявив генеральний прокурор України Юрій Луценко в інтерв'ю виданню "Цензор.НЕТ".

  "Зараз відбувається службова перевірка з використанням детектора брехні. У ГПУ був доступ тільки у військових прокурорів. Навіть у мене на столі тих матеріалів, які оприлюднив Бігус, не було. Вони були тільки у військових. Хоча виймали листування з телефона Жукова технікою МВС", – розповів Луценко.

  Він додав, що службову перевірку проводить Генінспекція.

  "Службову перевірку проводить Генінспекція. Проходять поліграф усі, кого вони вважають за потрібне перевірити", – підкреслив генпрокурор, відповідаючи на запитання, чи правда, що головного військового прокурора Матіоса змусили проходити теж поліграф.

  Як повідомляв 5.UA, 25 лютого 2019 року журналісти програми "Наші гроші" (Bihus.info) оприлюднили матеріали про викриття масштабних схем розкрадання в оборонному комплексі, до яких можуть бути причетні посадовці. Йдеться про події 2014-2016 років. В "Укроборонпромі" тоді заявили, що журналісти маніпулюють закритою інформацією, яку могли отримати в межах кримінальних проваджень. 26 лютого Президент тимчасово призупинив повноваження першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського. 4 березня Порошенко підписав указ про звільнення Гладковського з посади.

  Нагадаємо, напередодні, 4 березня 2019 року, автори програми "Наші гроші" оприлюднили нову серію власних розслідувань. Посилаючись на анонімні дані, заявили, зокрема, що чільник "Укроборонпрому" Павло Букін та вже колишній перший заступник секретаря РНБО Олег Гладковський отримували "відкати" під час оборудок із закупівлями в "Укроборонпромі". Зауважили, що під час придбання російських альтиметрів для ремонту казахських літаків Ан-26 в Україні Павло Букін отримав 10 тисяч доларів, а Олег Гладковський – 30 тисяч доларів США відповідно. Автори розслідування стверджують, що отримали архів із листуванням учасників так званих схем та дані про давання й отримання хабарів людьми, задіяними у процесі. В "Укроборонпромі" при цьому заперечили семиразове завищення ціни на прилади для Ан-26.

  Попередній матеріал
  Луценко розповів, як НАБУ, ДФС і СБУ діяли у корупційній схемі в "Укроборонпромі"
  Наступний матеріал
  У літаку, що розбився в Ефіопії, українців не було – МЗС
  Loading...