На відеозаписах, що опублікувало МВС, у чоловіка, який був на місці вбивства Павла Шеремета, принт на спині, куртка і капюшон. А в Антоненка – футболка і принт на грудях. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив ексчлен Громадської ради доброчесності, юрист, старший розвідник 92-ї ОМБр (тепер у резерві) Леонід Маслов.
"Нам показують пана Антоненка і розповідають, що він нібито живе неподалік місця вбивства (хоча це, як ми бачили, – брехня), і показують його 2 світлини з фейсбуку, де на ньому чорний одяг із білими емблемами рок-гуртів, і чомусь зіставляють ці емблеми з раніше показаною "Орландо" в Херсоні. Також показують фрагмент відео вбивці зі схожим принтом", – розповідає Маслов.
Пізніше у шоу Савіка Шустера принт із Херсонщини "Орландо" прозвучить в обвинувальному ролику, де диктор загробним голосом назве її "символікою heavy-metal групи".
"Це теж маніпулятивна підводка під музиканта Ріффмайстра, адже принт відтворює символіку футбольної команди і не має жодного стосунку до heavy metal і принтів пана Антоненка в соцмережах", – наголосив Маслов.
За його словами, одягу з емблемою, подібною на відео вбивці, у гардеробі Антоненка не було знайдено.
"До речі, одяг вбивці ми ретельно не аналізували, але це куртка з капюшоном, якщо вірити розслідуванню Гнапа 2017. Немає подібних емблем і на світлинах пана Антоненка, які наведені з соцмереж, – це видно неозброєним оком", – повідомив Маслов.
"Який сенс глибоко законспірованому ультранаціоналісту Антоненку, саме коли він йшов "на дєло", начіплювати одяг з назвою улюбленого рок-гурту?" – пояснює Маслов.
Він зазначає, що ймовірний організатор убивства, не виключено, міг би прибути на місце вранці і поцікавитися, як усе пройшло. Розслідування Гнапа показує, що в об'єктиви камер вранці на місці вбивства потрапила людина в куртці з капюшоном і принтом на спині. Вона перебуває біля будинку жертви і в момент виїзду машини Шеремета перетинає дорогу, імовірно, подаючи сигнал спільникам.
"На ранковій камері – принт на спині, куртка, капюшон, у пана Антоненка – футболка, принт на грудях. На ранковій камері – особа, яка починає рух разом з автівкою жертви перед вибухом. А пан Антоненко – один з ~100 тисяч осіб, які проживають у радіусі 2 км від місця злочину. Якщо вночі і вранці на камерах одна особа, то це не пан Антоненко. Якщо різні, це неймовірна випадковість", – наголосив Маслов.
Він вважає, що історія про збіг із підривом опор на Херсонщині є повною фальсифікацією, а збіг куртки вбивці з футболкою Антоненка менш імовірний, ніж збіг куртки вбивці з курткою людини, яка перебігає дорогу Шеремету за кілька секунд до смерті журналіста.
Нагадаємо, 12 грудня поліція затримала трьох підозрюваних у вбивстві журналіста Павла Шеремета. Це військова медсестра Яна Дугар, волонтерка Юлія Кузьменко та ветеран АТО Андрій Антоненко. Крім них, за версією слідства, до вбивства причетне подружжя ветеранів – Владислав та Інна Грищенки. Мотивом злочину слідчі вважають спробу дестабілізувати соціально-політичну ситуацію в Україні. За рішеннями суду, Яна Дугар перебуває під цілодобовим домашнім арештом, Юлія Кузьменко та Андрій Антоненко – під вартою.
Справа Шеремета: "беззаперечні докази" від МВС не надто переконали соцмережі – фото











