Антоненко
Антоненко "5 канал" / Валерія Павленко

Справа Шеремета: у Нацполіції повідомили про результати експертизи міни, вилученої в Антоненка

  Читайте по-русски
  У корпусі міни фахівці знайшли залишки вибухової речовини на основі гексогену

  За висновками слідчих, у підриві автомобіля Павла Шеремета використовувалася аналогічна речовина, рештки якої знайшли у вилученій в Андрія Антоненка міні. Такий висновок вони зробили, отримавши результати вибухотехнічної експертизи. Дослідження проводили фахівці Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України, інформує прес-служба ГУ Нацполіції України

  Відповідно до висновку експертів, вилучений під час обшуку в підозрюваного речовий доказ є кустарним способом вихолощеною промислово виготовленою бойовою протипіхотною осколковою міною спрямованої дії МОН-50. 

  У поліції також повідомляють, що корпус вилученої МОН-50 виготовлено у 1987 році на заводі "Дунаріт" (партія 36) у місті Русе (Болгарія). Даний корпус МОН-50 був споряджений вибуховою речовиною ПВВ 5-А на "Самарському заводі вибухових речовин" у 1987 році (партія виготовлення корпусу 40).

  Крім того, повідомляють у поліції, у корпусі міни фахівці знайшли залишки вибухової речовини на основі гексогену. Саме цей матеріал і був в основі саморобних вибухових пристроїв, за допомогою яких скоїли замах на вбивство косівського підприємця та підірвали авто журналіста Павла Шеремета. 

  На корпусі та всередині досліджуваного предмета експерти також виявили змішані біологічні сліди. Тож додатково фахівці встановлюватимуть їх належність.

  Наразі підозрюваний відмовився пояснювати походження та мету зберігання вилученого предмета, посилаючись на норми ст. 63 Конституції України. Окрім того, затриманий відмовляється від проведення слідчих експериментів і надання показань.

  Як повідомляв 5.UA, Антоненко не визнає своєї вини та відмовляється свідчити. 

  Додамо, що сьогодні раніше Владислав Добош – адвокат, який захищає підозрювану в причетності до вбивства журналіста Павла Шеремета лікарку Юлію Кузьменко, – опублікував на своїй сторінці у Facebook заяву, у якій зазначив, що наведені правоохоронцями докази проти іншого підозрюваного в цій справі – музиканта, ветерана АТО Андрія Антоненка, викликають сумніви.

  Попередній матеріал
  На Луганщині сталася пожежа в психоневрологічному інтернаті – є загиблі (оновлено)
  Наступний матеріал
  У Чернівцях почали святкувати Хануку – відео
  Loading...