Справа Шеремета
Справа Шеремета 5 канал

Два зірвані засідання та штурм силовиків: докладно про те, що вчора відбувалося в суді у справі Шеремета

Читайте по-русски
Силовики штурмували залу судових засідань, де понад 7 годин поспіль добровольці блокували підозрювану Юлію Кузьменко

Зрештою поліція та Нацгвардія вивели її зі скляного боксу. Добровольці вимагали провести слухання і розглянути скаргу на запобіжний захід Кузьменко. Але суд не розпочав засідання через відсутність прокурорів. Не було сторони обвинувачення і під час слухання, де мали розглянути апеляцію на запобіжний захід іншому фігуранту справи Андрію Антоненку. У Генпрокуратурі заявили, що прокурорів невчасно інформують про засідання. Репортаж Валерії Павленко.

Перше засідання у справі Павла Шеремета по суті. На лаві підсудних – військовослужбовець та музикант Андрій Антоненко. Саме його слідство вважає організатором вбивства. Слухання призначили на 9:00, утім воно не відбулося. Не прийшли прокурори і сам Антоненко. Тому колегія суддів вирішила перенести засідання  на 23 грудня.

"Прокуратура не з'явилася. Андрія не привезли. Відповідно суддя не мав змоги розглядати справу. У зв'язку з чим справу відклали. Попросили суддю розглянути якнайшвидше, оскільки порушуються права людини – тримається під вартою. Тому поки що суддя пішов на зустріч і призначив дату не дуже далеку", – прокоментував адвокат Антоненка Станіслав Кулик.

Далеко з апеляційного суду піти не вдалося. На годину пізніше призначили розгляд справи дитячого хірурга Юлії Кузьменко. Саме вона, вважає слідство, закладала вибухівку під авто Шеремета. Адвокати є, група підтримки також. Відсутні тільки прокурори.

Ситуація повторюється. Засідання переносять.

Реакція на рішення суду  не забарилася. Військові та добровольці, які прийшли підтримати Кузьменко, були обуренні. На чолі з адвокатом підозрюваної – Владиславом Добошем – група підтримки заблокувала скляний бокс, щоби нацгвардійці не змогли вивести жінку із судової зали.

Кілька годин очікування. І з'являється інформація від народної депутатки Яни Зінкевич. Каже, сторона обвинувачення буде – так пообіцяв генеральний прокурор.

Утім ані через годину, ані через дві, прокурори до зали судового засідання не прийшли. Натомість у коридорі Апеляційного суду з'явився кордон із правоохоронців.

Силовики прийшли, бо активісти нібито заблокували колегію суддів.

Ще кілька годин очікування. Юлія Кузьменко у скляному боксі чекає прокурорів. Група підтримки у коридорі та на вахті біля підозрюваної. Захисник на пресконференції. Відразу після її завершення Владислав Добош повертається до зали суду, щоби продемонструвати журналістам клопотання, які він підготував для слідчих та прокурорів.

Не встиг. У суді починається штурм. Силовики розблоковують скляний бокс, щоби забрати підозрювану до СІЗО. 

Усе це відбувається під крики "Ганьба!" та гімн України.

Нацгвардія та поліція почали витісняти усіх присутніх із зали засідання. Військові, які прийшли підтримати Кузьменко, тримали коридор та двері зали, щоби не пустити правоохоронців.

Близько півгодини і  кордон військових прорвали. Нацгвардійці відкрили скляний бокс, силоміць вивели Юлію Кузьменко і залишили Апеляційний суд.

Так правоохоронці навели порядок, пояснили у Нацполіції.

"Група осіб перешкоджали виведенню затриманої, відтак виникла штовханина. На цей час конфлікт вичерпаний. Підозрювана відмовилася покидати залу суду. Виконуючи рішення суду, правоохоронці створили коридор для того, щоби вивести підозрювану. Під час цього сталася штовханина із громадянами, які перешкоджали правоохоронцям. Представники правоохоронних органів відновили правопорядок та конвоювали затриману до ізолятора тимчасового тримання", – йдеться у поясненні Нацполіції.

Після цього  у залі суду почали рахувати постраждалих. Зокрема, за словами депутата 8-го скликання Оксани Корчинської, постраждав командир 25-го батальйону "Київська Русь" Андрій Янченко. Йому, за словами Корчинської, скрутили шию і він зараз у лікарні.

У поліції кількість постраждалих не називають. Нині Юлія Кузьменко перебуває в ізоляторі тимчасового тримання. Наступне засідання відбудеться 24 грудня. Апеляцію ж на запобіжний захід Андрію Антоненку розглянуть на день раніше.

Попередній матеріал
Обстеження стану Гостинного двору відмовилися проводити із запрошеними журналістами
Наступний матеріал
Поліція "накрила" 7 незаконних мереж гральних закладів на Донеччині
Loading...

Справа Шеремета, добровольців і ветеранів: військова Маруся Звіробій у студії "5 каналу" – відео

Через результати атестації ГПУ оновила групу прокурорів, які ведуть справу Шеремета

Суд над Кузьменко: як сотня силовиків пів години штурмувала судову залу – включення

Вранці зустрічала батьків і сина: адвокат Кузьменко показав хронологію подій 18 – 21 липня 2016-го

Силовики після штурму вивели Юлію Кузьменко з зали суду – відео

Прес-конференція адвоката фігурантки справи Шеремета Юлії Кузьменко – завершено