Павло Віктор
Павло Віктор 5 канал

Одеський учитель з фізики став популярним ютуб-блогером: школярі та батьки дітей у захваті

Читайте по-русски
Записувати уроки Павло Віктор почав п'ять років тому - для учнів, які хворіють

Попит на науку. 15 млн переглядів на "Ютуб" зібрав вчитель з Одеси. Фізик Павло Віктор вже понад 5 років записує свої уроки та виставляє онлайн. В коментарях - охоче роз'яснює школярам пройдений матеріал. Канал вже зібрали понад 300 тисяч підписників. А його уроки наживо бачила Ольга Дунська.

"Сьогоднішній урок ми присвятимо визначенням фокусної відстані збиральної лінзи, експериментальної, ось установка ", - перед початком уроку 65-річний учитель фізики налаштовує звук, світло та вмикає камери. Разом із традиційним заняттям одночасно записуватиме новий випуск для свого ютуб-каналу.

Записувати уроки Павло Віктор почав п'ять років тому - для учнів, які хворіють. А під час карантину, коли всі пішли на вимушені канікули,  зріс попит на таке відео.

Павло Віктор
Павло Віктор5 канал

"Був карантин, а я як раз вів уроки в 7-8 класі ну і думаю, треба записати для дітей, щоб не пропустили нічого, тому, що фізику не можна пропускати, потім надолужити практично неможливо. Почав записувати уроки і для 7,8 і викладати їх в мережі, виявилося, що це не менш потрібно, ніж старша школа", - пояснює учитель фізики.

Батьки школярів ідею підтримали й для якісного запису уроків придбали професійне обладнання. Нині аудиторія одеського вчителя перевищила 330 тисяч підписників, а самі заняття набрали 15 мільйонів переглядів! Дивляться їх не лише в Україні, а й Ізраїлі, Білорусі, Молдові та Казахстані.

"Коли приходиш додому, можеш ще раз переглянути цей урок і вловити інформацію, яку не почув на уроці", - каже Стас Кравцов, дев'ятикласник.

Навіть у позанавчальний час учні можуть ставити вчителю запитання і завжди отримують відповіді.

"Приходиш додому, повністю переглядаєш весь урок, розбираєшся в темі і за це можуть піднятися оцінки, якщо ти цього хочеш, якщо хочеш вчитися", - наголошує Роман Чернецький, дев'ятикласник.

"Я більше ціную ті коментарі, де задають питання, дуже багато таких коментарів і я на них відповідаю, це важливо, бо їх читають інші діти, у них такі ж питання з'являються", - пояснює Павло Віктор.

Ідею відеоуроків підхопили інші вчителі ліцею, в якому працює Павло Віктор. Тепер на ютубі можна знайти заняття для 7 та 8 класу і з  інших предметів. Щоправда, записують їх не в класі, а на спеціальній студії, з монтажем та інфографікою.

Найбільше мають попит дисципліни, з яких складають ЗНО. Найчастіше просять відеоуроки мешканці окупованих територій, кажуть в ліцеї.

"В Станиці Луганській, ті люди просять "дайте нам готовий відзнятий матеріал з 8 по 11 класи, ми заберемо все, ми просто не встигаємо так багато одночасно записувати". Там багато вчителів виїхали з тих територій і там є запит на цей продукт. Такий би продукт допоміг їм самостійно навчатися і готувати до ЗНО в тому числі", - пояснює Євген Ігнатенко, заступник директора з дистанційного навчання Рішельєвського ліцею.

Нині лише на каналі фізика Павла Віктора понад 600 відеоуроків. Усі вони - безплатні.

Уже за пів року Павло Віктор планує на своєму ютуб-каналі розмістити увесь шкільний курс із фізики. А от що робитиме потім – ще не вирішив. Однак обіцяє - продовжить відповідати на запитання учнів у коментарях і надалі.

Ольга Дунська, Сергій Іщенко, "5 канал"

Попередній матеріал
У Польщі затримали ветерана АТО через запит Кремля – подробиці
Наступний матеріал
Звільнених моряків може арештувати ДБР за заявою Портнова – #СтопРеванш
Loading...

Дифтерія у столиці: в одній зі шкіл оголосили частковий карантин

Чи був щеплений від дифтерії учень ліцею у Києві – інформація від директора закладу і МОЗ різниться

У Києві учениця навмисно випала з вікна школи

"Укрзалізниця" призначила на період шкільних канікул додаткові потяги: подробиці

Сміла знову без тепла: чому 70-тисячне місто досі не готове до опалювального сезону – сюжет

За пропуски учнями шкільних занять будуть штрафувати батьків – подробиці