Правоохоронці припинили діяльність організованого злочинного угруповання, яке через інтернет "продавало" вигадані безпілотники та техніку для Збройних сил України. Наразі встановлено 67 фактів злочинної діяльності. Дев'ять членів злочинного угруповання були затримані в результаті спільної міжнародної операції в Молдові.
Про це поінформували пресслужби Нацполіції та Офісу генерального прокурора України (ОГПУ).
Повідомляється, що упродовж 2023-2024 років організована група зловмисників ошукувала українських військових, їхні сім'ї та волонтерів під приводом продажу неіснуючих транспортних засобів та безпілотників для ЗСУ.
ОГПУ і Прокуратура по боротьбі з організованою злочинністю та з особливих справ Республіки Молдова створили спільну слідчу групу.
- Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.
Правоохоронці встановили, що зловмисниками були особи віком від 17 до 46 років. З початком повномасштабного російського вторгнення в Україну вісім фігурантів, які проживали в Одеській області, переїхали до Республіки Молдова, де почали реалізовувати свої шахрайські схеми.
"Організував злочинну діяльність 34-річний уродженець рф, який розподілив між спільниками обов’язки з постачання на територію Молдови сім-карт українських мобільних операторів, створення фейкових оголошень на популярних маркетплейсах та рекламну кампанію для просування своїх "послуг" в інтернеті", – розповіли поліціянти.
Зловмисники розмістили оголошення про продаж автівок для ЗСУ за привабливими цінами. Шахраї зв'язувалися з потенційними покупцями через один із месенджерів і домовлялися про передплату за доставку авто з-за кордону або купівлю БПЛА.
За словами правоохоронців, такі оголошення публікували на онлайн-платформах OLX, Bon.Ua, Avto-Ria.
"Особливий цинізм полягав у тому, що зловмисники вимагали від потерпілих документально підтвердити свою приналежність до ЗСУ або волонтерської діяльності. Потім, отримавши від них кошти, аферисти насміхались з потерпілих, висловлювали гасла на підтримку рф, видаляли листування та блокували замовників, не виконуючи зобов’язань", – зазначили в Нацполіції.
Обвинувачені знімали гроші в банкоматах Республіки Молдова, а також використовували їх під час онлайн-розрахунків. Кошти відмивалися через купівлю елітних автомобілів та золотих виробів.
В ОГПУ повідомили: у рамках міжнародного співробітництва поліція провела 23 обшуки на території Молдови та у 13 на Одещині й Дніпропетровщині за місцями проживання та в транспортних засобах злочинців.
"Вилучено гроші в сумі близько 250 тисяч гривень, 61 тисяча доларів, 20 транспортних засобів преміумкласу, близько 5 кг золотих виробів, мобільні телефони, понад 80 карток банків Молдови, України та рф, зброю, чорнові записи, комп’ютерну техніку", – розповіли правоохоронці.
Зазначається, що наразі виявлено 67 випадків злочинної діяльності, попередні цифри збитків перевищують 46 млн грн.
У Молдові поліція затримала вісьмох членів злочинного угруповання. Фігурантам та їхньому спільнику повідомлено про підозру у скоєнні злочинів, передбачених ч. 6 ст. 190 Кримінального кодексу Республіки Молдова. Затримані були взяті під варту за рішенням суду.
Інформується, що українські правоохоронці розслідують кримінальне провадження за ч. 4 ст. 190 (Шахрайство), ст. 209 (Легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом) Кримінального Кодексу України. За скоєне зловмисникам загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 12 років.
Викриття зловмисників відбулося за сприяння представників служб безпеки комерційних банків України. Тривають слідчі дії для встановлення спільників зловмисників. У ході слідства можлива додаткова кваліфікація злочинної діяльності шахраїв.
Раніше 5.ua повідомляв, що у Києві викрили шахраїв організації "Врятуй рідну країну", які вдавали з себе волонтерів.
Нагадаємо, Служба безпеки України та Національна поліція знешкодили групу злочинців, які за вказівкою з росії підпалювали службові автівки Сил оборони на заході України. Зловмисники знімали загоряння авто на камери власних телефонів для надсилання потім "звіту" окупантам.
Дивіться також: