У пункті пропуску Суджа на кордоні України з росією побували журналісти The New York Times і поговорили з українськими військовими, які беруть участь в операції Сил оборони в Курській області. Про це пише NV.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.
Журналістам стало відомо, що через зруйнований пропускний пункт безперешкодно проїжджає українська бронетехніка, а за декілька днів після того, як начальник Генштабу ЗС рф Валерій Герасимов заявив про нібито відбиття атаки, "український солдат на КПП вже махає рукою військам, що проїжджають повз".
Також журналісти повідомили про платформи з пошкодженими американськими бронемашинами MaxxPro, які їхали з росії. Близько десятка українських солдатів витягали мертвих російських військових із залу з віконцями паспортного контролю й пакували в мішки для тіл.
Видання пише, що наступ ЗСУ в Курській області став "найбільшим іноземним вторгненням у росію з часів Другої світової війни", а українські військовослужбовці легко прорвали слабко захищений російський кордон і змінили хід війни швидким просуванням углиб території рф.
"Я щасливий їхати на танку в росію, і це краще, ніж якби вони їхали на танках у нашу країну", – поділився український військовослужбовець виданню.
Деякі будинки вздовж дороги зруйновані російськими авіабомбами. Україна "була змушена поспіхом евакуювати" мешканців прикордонних територій у Сумській області після початку операції, не маючи можливості попередити їх заздалегідь. Адже навіть старші офіцери дізналися про наступ "в останню мить".
Читайте також: ЗСУ в Курській області: The Economist назвав три сценарії подальших дій.
За словами заступника командира української бригади, за три дні до атаки він викликав підлеглих офіцерів на зустріч на узбіччі дороги в лісі й повідомив, що вони підуть у наступ на росію. Рядові дізналися про це тільки за день. Кількість обізнаних про план атаки була дуже суворо обмежена. Україна готувалася до наступу таємно, а навчанням маскували пересування військ.
Журналісти зазначили, що стратегія полягала в тому, аби швидко прорвати оборону біля кордону і маневрувати дорогами, блокувати російські контратаки та використовувати переваги ландшафту, який обмежував переміщення ворога поза дорогами.
NYT також стверджує, що "ризики для України" на тлі Курської операції "численні", і "залишається відкритим питання, чи зможе Україна утримувати російські території доволі довго" для досягнення своїх стратегічних цілей.
Дивіться також:
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
- Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.
Дивіться також фотогалерею за темою:
Другий тиждень рейду на Курщині: який вигляд має кордон – фото