5 канал

Нищук розповів, чому фестивалі та концерти не мають припинятися під час бойових дій

  Військові просять не скасовувати концерти чи виступи, особливо в трагічні дні загибелі військових

  Фестивалі та концерти в Україні, під час бойових дій не повинні припинятися, а повинні й продовжуватися, аби підтримувати дух українських військових та людей на мирній території. Про це розповів міністр культури України Євген Нищук, який взяв участь у Національному мистецькому фестивалі "Кропивницький 2018", повідомляє "Укрінформ".

  "Розмови про те, чи мають проводитися фестивалі під час військових дій – це маніпуляції. Ті статі витрат, які передбачені на військові витрати та культуру, – абсолютно на різних рівнях. В таких розмовах відбувається підміна понять, мета якої – ввести людей в депресію та створити відчуття, що все навколо погано. Ми не говоримо про шоу та веселощі, а натомість – про змістовні речі. Якщо на фестивалі ми почуємо реквієм, присвячений тим бійцям, які загинули, то що тут поганого? Це згадка про них та шана. Це акцент до тієї самопожертви, яку наші герої роблять заради кожного з нас" – зазначив Нищук.

  Також він наголосив, що самі військові просять не скасовувати концерти чи виступи, особливо в трагічні дні загибелі військових.

  "Момент дискусій повністю припиняється, коли наші мистецькі бригади їдуть безпосередньо на лінію вогню. Коли наші митці з творчими, музичними, кіно- та театральними програми їдуть на схід – часто там бійці, які втратили своїх побратимів, просять, щоб не скасовували концерт. Кажуть: "Зробіть його. Бо під час тих пісень ми виллємо ці сльози шани, пам’яті та болю". Навіть коли щойно відбувся похорон і, напевно, не дуже доречно робити виступ, військові наполягають нічого не скасовувати", – розповів Нищук.

  Міністр наголосив, що в умовах війни митці більш активні.

  "Це велика сила мистецтва, а не розвага. Маніпуляцією є таке твердження, коли гармати стріляють, то музи мовчать. Я так не вважаю. Муза, мистецтво, культурні діячі – це сила, яка в час війни робить велику справу. У своїй творчості вони мають бути ще більш активними. Підтримувати як на передовій, так і в тилу дух людей. Це заклик до надії та до дії працювати і творити, а також продовжувати жити в ім’я тих, кого ми втратили", – додав Нищук.

  Як повідомляв 5.UA, міністр культури оглянув розкопки на Поштовій та пояснив, чому зволікають із наданням національного статусу.

  Попередній матеріал
  Австрія планує взяти шефство над одним із населених пунктів Донбасу – Порошенко
  Наступний матеріал
  У Верховній Раді хочуть доопрацювати законопроект про блокування сайтів – подробиці

  "Шторм-2018": неймовірні фото з командно-штабних навчань на Херсонщині

  Грандіозна афера: сотні фанів купили фальшиві квитки на концерт Imagine Dragons у Києві

  Не на словах, а на ділі: як та в чому співпрацюють Львівщина і Луганщина – відео

  Соліст гурту Imagine Dragons вийшов на сцену з прапором України

  Тренування один на один: які навички українські армійці переймають в канадських інструкторів

  Після 7 місяців війни додому повернулася 24 ОМБр ім. короля Данила: як зустрічали