Церковні розбірки на Буковині
Церковні розбірки на Буковині 5 канал

На Буковині віряни ПЦУ не мають, де молитися, бо обидва храми дісталися Московському патріархату – що кажуть в ОДА

Читайте по-русски
Кожна група вірян вважає збори опонентів фальсифікованими

На Буковині обласна влада відмовила в реєстрації статуту одній з громад, які хотіли перейти до Православної церкви України. Узгодити це питання не можуть ще з весни. Тоді парафіяни розділилися на два табори. Одні хочуть молитися у храмі ПЦУ, інші – щоб церква підпорядковувалась Московському патріархату. У церковній історії розбиралися кореспонденти "5 каналу".

У селі Рингач мешкають близько тисячі людей. Свого часу тут звели один храм. А згодом поруч вибудували новий. Обидва підпорядковувалися Московському патріархату. Після отримання Томосу частина парафіян вирішила приєднатися до Православної церкви України. Натомість наштовхнулися на супротив з боку прихильників російської церкви.

"А тепер деякі люди, які одну волосину не придбали для церкви, крім язика в роті, мають право до церкви, бо вони до Московського патріархату", – обурюється прихильник ПЦУ Антон Коцюба.

Спочатку ініціативна група зібрала майже три сотні підписів за саму ідею переходу парафії до ПЦУ. Згодом оголосили збори. На них прийшли вже 90 людей. Зі слів учасників, 70 – підтримали приєднання до об'єднаної автокефальної церкви, 20-ро – були проти, тому участі в голосуванні не брали. Групу противників очолив настоятель храму від Московського патріархату отець Серафим.

"Серафим сказав: "Ви ніхто, ви бомжі". Наголошую: більшість підписались за перехід у ПЦУ", – пригадує Мирон, священник Православної церкви України.

"Коли ми робили збори 10 березня,  він казав, що збори незаконні. Навіз чужих. Їхніх прихильників РПЦ було 20 людей. Тому навіз чужих", – каже Віктор Юришин, представник прихильників ПЦУ.

Отець Серафим організував власний збір підписів. За його статистикою, молитися по-старому побажали 320 мешканців села.

"Насправді, це не реєстрація релігійної громади, вони намагаються внести зміни в наш діючий документ, наш статут, тобто по-рейдерськи захопити наш храм", – коментує, своєю чергою, Серафим, настоятель храму Московського патріархату.

Щоб знайти вихід, місцеві зібралися під стінами сільради.

"Почали казати на нас брехню, що ми католики, нам гроші за це платять. Не буду говорити іншу брехні. Люди не розібравшись, відкликали свої підписи", – пригадує Дмитро Харитон, прихильник Православної церкви України.

Кожна група вірян вважає збори опонентів фальсифікованими. Тим часом обласна влада відмовила в реєстрації статуту Православної церкви України. Нібито через нерозбірливі підписи.

"Управління культури ОДА не може проводити слідчі дії. Визначати правильність підписів, встановлювати осіб, кількість. Вони кажуть, ми змінили, а ви зафіксуйте. Зараз цих дій не проведено. Де-юре існує та громада, яка існувала до 10 березня", – прокоментував Микола Гергелюк, спеціаліст управління культури ОДА.

"ОДА усяко гальмує, відбулись збори прихожан. По закону подали на реєстрацію. Нас зобов’язані або зареєструвати, або відмовити", – наголошує Віктор Юришин, представник громади ПЦУ.

Прихильники ПЦУ згодні на почергові богослужіння. Опоненти – проти.

"Хочуть церкви. Яких? Хочуть – ми не проти, хай будують. Заколоти роблять всі ті, що до церкви не ходили", – вважає Валентина Скібінська, парафіянка храму Московського патріархату.

"Цей конфлікт можна вирішити за 1-2 години. Нехай віддасть для ПЦУ один храм старий навіть, люди на все згідні, аби не на вулиці служити", – наголошує Мирон, священник ПЦУ.

Віддати прихильникам ПЦУ будівлю старого храму настоятель Серафим відмовився. Нині представники Православної церкви України  готують позов до суду на чиновників облдержадміністрації.

Анатолій Никифоряк, Максим Шварцман, "5 канал"

Попередній матеріал
Поліція "накрила" 7 незаконних мереж гральних закладів на Донеччині
Наступний матеріал
У Хмельницькому зірвали засідання у справі екскерівника СБУ Крайтора
Loading...

"Пристойні результати видно лише у спортзалі": у мережі оцінили останні дії президента

Рік з ПЦУ: яким було богослужіння в Михайлівському соборі

"Нехай Господь береже і направляє": Порошенко привітав православну українську родину з річницею ПЦУ

Вселенський патріарх найближчим часом відвідає Україну – Епіфаній

Річниця створення Православної церкви України – відео з Михайлівського собору

"Радіємо за весь український народ": рік від створення ПЦУ – згадуємо, як це було