Епіфаній
Епіфаній 5 канал

Перша річниця ПЦУ: звернення Епіфанія та Еммануїла на Божественній Літургії

Читайте по-русски
Сотні людей долучилися до літургії у Михайлівському соборі

Урочиста Божественна Літургія з нагоди першої річниці собору Православної церкви України відбулася в Михайлівському Золотоверхому соборі. Очолив службу предстоятель ПЦУ Епіфаній, разом із духівниками ПЦУ та єпископатом. На урочистій службі була і кореспондентка "5 каналу" Ганна Рибалка.

Сотні людей долучилися до літургії. Під час служби митрополит Епіфаній повідомив, що найближчим часом Україну відвідає Вселенський патріарх Варфоломій. Водночас предстоятель Православної церкви України наголосив, що найважливіше для ПЦУ – її соборність та закликав приєднуватися до помісної церкви. Сказав, що церква молиться за воїнів, що відстоюють незалежність на сході країни, також порушив питання війни та миру.

"Багато є викликів, внутрішніх і зовнішніх, не тільки у церкви. Але і українська держава також переживає певні часи випробувань. Ми перебуваємо у цій неоголошеній, але реальній і страшній війні… І завдяки їхньому героїчному подвигу ми також сподобилися цього великого дару, нашої духовної свободи", – зауважив Епіфаній.

Митрополит Емануїл Гальський додав, що на літургію прийшли не всі запрошені, проте у помісній церкві чекають на всіх.

"Ми, Блаженнійші, завжди будемо поруч і допомагатимемо долати той шлях, який вам дарував Бог, і які для вас обрала історія. Ваше Блаженство, котрого було обрано рік тому, тут всі члени ієрархії церкви України, тут присутні друзі, духовенство з інших церков. Тут гарант єдності, Благословенний народ України, саме ти захищатимеш цю церкву", – зазначив Емануїл.

Нагадаємо, 15 грудня 2018 року відбувся Об'єднавчий собор українських православних церков. Було прийнято Статут єдиної помісної церкви та обрано її предстоятеля – Блаженнійшого митрополита київського і всієї України Епіфанія.

А вже 6 січня 2019 року в Стамбулі Вселенський патріарх Варфоломій урочисто вручив Епіфанію Томос про визнання канонічною автокефалії ПЦУ.

Попередній матеріал
Польські прикордонники затримали двох українців, які намагалися провезти 100 кг бурштину
Наступний матеріал
В Україні стартував другий етап пробного перепису населення: вже ходять переписувачі
Loading...