Урочиста літургія
Урочиста літургія 5 канал

Рік з ПЦУ: яким було богослужіння в Михайлівському соборі

Читайте по-русски
Шлях української церкви до соборності через спротив Москви тривав понад 300 років, нагадав Епіфаній

Урочисту літургію з нагоди річниці Об'єднавчого собору Православної церкви України відслужили в Михайлівському соборі в Києві. Службу очолив Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній, разом із духовенством та єпископатом ПЦУ. Митрополит Емануїл Гальський додав, що на літургію прийшли не всі запрошені, проте у помісній церкві чекають на всіх. Предстоятель Православної церкви України закликав вірян приєднуватися до помісної церкви.

Зранку до Михайлівського золотоверхого віряни та священнослужителі сходяться на урочисту літургію. Службу очолює Митрополит Київський і всієї України, предстоятель Православної церкви – Епіфаній.

Проголошує: "Відбувся справжній історичний собор. Собор, який об'єднав три гілки української православ'я в Єдину помісну православну церкву. І завдяки цьому єднанню ми сподобилися отримати з рук Вселенського патріарха Варфоломія той довгоочікуваний документ Томос".

На річницю створення помісної церкви приїхали ті, хто допомагав Україні отримати Томос. Зокрема, представник Варфоломія – Митрополит Гальський Еммануїл, який брав участь в Об'єднавчому соборі 15 грудня 2018-го. В урочистому богослужінні взяли участь колишні представники Московського патріархату, які одними з перших приєдналися до Православної церкви України. Почесний патріарх ПЦУ Філарет на літургію – не прийшов.

"Запрошували всіх. Але як-то говориться у Євангеліє, хтось прийшов, а на когось ми ще чекаємо", – зауважує Еммануїл.

Архієпископ Чернігівський і Ніжинський ПЦУ Євстратій зазначає: "Єдина помісна українська православна церква є справді діло Боже. Супротивникам цієї справи слід нагадати слова Гамалеїла. Бійтеся бути противниками Божими".

Шлях української церкви до соборності через спротив Москви тривав понад 300 років, нагадує предстоятель ПЦУ. А п'ятий президент, який відвідав богослужіння, заявляє – Російська православна церква опиниться в ізоляції, а ПЦУ наступного року визнають іще декілька помісних церков. Тиск на прихильників незалежної української церкви і далі чинять і в Україні, і за її межами.

"Щойно оприлюднено, що міністр оборони Греції, колишній, під час перебування на посаді робив все можливе, щоб Елладська церква не визнала Православну церкву України. І Кремль вважає це своїм державним завданням – спробувати руйнувати нашу церкву. Нічого в них не вийде", – наголошує Петро Порошенко.

"Завдяки нашій єдності ми маємо перші визнання з боку перших помісних православних церков. Це з боку Олександрійського патріархату, який є другим за честю після Вселенського патріарха. А також і Елладська православна церква долучилась до цього важливого процесу. І я переконаний, що в наступному календарному році ще декілька помісних православних церков визнають наш автокефальний статус. Вороття вже ніколи не буде", – впевнений Епіфаній.

Об'єднавчий собор, на якому створили помісну Православну церкву України, відбувся торік 15 грудня у Софійському соборі. Нині до єдиної помісної приєдналися 600 парафій Московського патріархату. Завершили відзначення річниці собору гарною новиною – вже найближчим часом Вселенський патріарх планує відвідати Київ.

Ганна Рибалка, Олексій Іванченков, "5 канал"

Попередній матеріал
У Луцьку відбувся масовий благодійний забіг Святих Миколаїв
Наступний матеріал
Засідання Погоджувальної ради – трансляція
Loading...