Новий рік біля моря: як відсвяткувати по-одеськи

Одеса 5 канал / Час. Підсумки тижня
Як краще відсвяткувати Новий рік в Україні

Чи можна назвати святковою підготовку до новорічної ночі? Мабуть, так, бо місце інколи вирішує все. Українські гори, святкова Європа чи берег моря? Що обрати цього року, щоб ніч із 31 грудня на 1 січня була незабутньою? Якщо ваш вибір все ж таки Україна, варто поспішати. Бо у Львові, скажімо, уже заброньовані понад 50% місць у готелях, а квартири подобово добряче зросли в ціні.

Зустрічати гостей готується не лише Західна Україна, а й південь. Чим не екзотика – Новий рік на березі моря? То як зустріти його в Одесі? Чим частуватимуть, де переночувати і що подивитися – у сюжеті "Підсумків тижня".

На центральній вулиці Одеси встановлюють 15-метрову новорічну ялинку. Схожа красуня вже з'явилася в парку Шевченка. Місто активно чепуриться до зимових свят. Розвішують гірлянди та готують світлові інсталяції навколо головної ялинки міста. Її запалять на День святого Миколая.

Офіційної концертної програми святкування Нового року від міста ще немає. Масові гуляння залежатимуть від епідситуації.

"Одеса має дуже велику пішохідну зону в місті, і ми хочемо зробити такий ярмарок вихідного дня, ми будемо робити на Приморському бульварі й сподіваємось, що зможемо зробити концерт, що буде дозволено", – зазначила директорка департаменту туризму Одеської міської ради Тетяна Маркова.

Своя новорічна програма буде в одеських моржів. 2022-й відзначатимуть 2 січня. Почнуть із традиційного запливу в морі, як і торік.

Визначилися з планами на новорічну ніч по-одеськи й деякі елітні ресторани. За святковий настрій у супроводі музичного гурту, смачних страв та шампанського проситимуть від 100 доларів за людину. Чекають на туристів і готельєри. Щоправда, тут ціни демократичніші. Вартість номеру в чотиризірковому готелі в центрі міста – на 40% нижча за літній сезон. Бюджетна новорічна ніч стартуватиме від 1700 гривень за добу і вище.

А от попаритися в банному комплексі з джакузі напередодні Нового року – вже за додаткові гроші. Утім, головна перевага номера – власна простора тераса з видом на море та центр міста. У таку погоду, як зараз, звідси можна почути, як гуде маяк. І щоб його побачити, туристам варто поквапитися. Новорічну програму готель не запропонує, а от одеськими стравами нагодують. Ще й розкажуть рецепт класичних бичків.

Винайняти в новорічну ніч можна й житло. Біля самого моря. Утім, треба бути готовим до відсутності розваг поблизу. Але переваги на березі моря все ж є. 12-кілометрова траса здоров'я з артоб'єктами та ятками з кавою.

Перебуваючи в Одесі, обов'язково варто прогулятися біля зимового моря. Місцеві полюбляють саме цю некупальну пору року, адже пляжі безмежні й порожні: чудова нагода зробити гарні світлини, надто якщо взяти трішки смаколиків для чайок.

Для родин із дітьми на новорічно-різдвяні свята цікаво буде відвідати переправу з качками, бакланами та лебедями. Дорогою на Чорноморськ, за 15 км від Одеси. Людей птахи тут зовсім не лякаються. Навпаки, виходять із води на узбережжя. Головне не годувати пернатих хлібом, для них це небезпечно. У кафе поруч за 10 гривень можна придбати цілий пакунок смаколиків або заздалегідь привезти із собою крупу.

Майже поруч із переправою, поблизу Рибпорту, є ще одна чудова прогулянкова локація з довжелезним пірсом та безмежним пляжем. А ось про це місце навіть більшість одеситів не знає. На відміну від легендарного Воронцовського маяка, де треба заздалегідь домовлятися про екскурсії, чекати гарної погоди, сюди можна потрапити самостійно та абсолютно безплатно. Якщо вам пощастить, можна побачити, як повз маяк заходять кораблі, крім того, подивіться, який чудовий краєвид відкривається. Але такі прогулянки можливі лише за гарної погоди. Їхати ж узимку до Одеси, коли ані снігу, ані сонця, й переважно дощить, краще заради гастротуризму.

Якщо торік у грудні ми розповідали про суто одеську кухню та популярні страви, як-от биточки з тюлечки та форшмак, то цього разу ознайомимо з більш етнічними, які готують у бесарабських закладах Одеси. Наприклад, яловичина з чорносливом. Ресторатори пропонують дозамовити до неї ще локшину і таку собі одеську пасту. Почастують туристів також плачиндами.

"Бувають вони з дуже різними начинками: з гарбузом, бринзою, зеленню, картоплею не смаженою, а нарізаною шматочками, місцевий спеціалітет. З вишнею, яблуками. Може бути і десертною, і основною стравою. Класика одеських плачинд – це плачинди з кабаком, в Одесі ніхто не каже "гарбуз", – зазначив власник закладу Дмитро Сікорський.

"Куштуючи ті страви, які суто для цього району специфічні, ви якимось чином його вивчаєте, і це вже давно норма. Дивовижна локація Шабо, де ви можете і музей подивитися, і вино скуштувати", – розповіла гід Одесою Катерина Курлаб.

Скуштувати вино можна і в самій Одесі. Туристам пропонують як індивідуальні гастротури з
прогулянками Привозом, так і виноробні та дегустаційні крамниці. Усе для новорічного настрою.

"У нас можна скуштувати більш як 30 видів вина, одне із них – одеський чорний, це наш автохтонний сорт винограду, який є лише в Одеській області. Його ціна – 50 грн за келих, келих – 150 грамів. Дуже смачний, дуже терпкий, в міру кислотний, пілотний, цікаве вино, приємне, раджу", – наголосив директор дегустаційної крамниці Дмитро Пшенешнюк.

Тож Одеса гостинно запрошує туристів на святкування Нового року. Але зустрічати 2022-й на березі моря, можливо, доведеться без снігу. Принаймні попередньо синоптики його не обіцяють.

Ольга Дунська, "Підсумки тижня"

Попередній матеріал
Економічний паспорт українця – як Зеленський зібрався втерти носа шейхам і чому це складно реалізувати
Наступний матеріал
Коронавірусне Різдво: як, попри обмеження, люди готуються до свята та де в ЄС можна зігрітися глінтвейном
Loading...