Нью-Йорк на Донбасі: як мешканці прифронтового селища готуються до ребрендингу

Український Нью-Йорк 5 канал / Час. Підсумки тижня
У селищі сподіваються на потік туристів після перейменування

Як невеличкому прифронтовому селищу стати знаменитим на всю Україну за лічені дні? Дуже просто. Перейменувати себе. Далі незвичайна історія про звичайний населений пункт. Новгородському неподалік окупованої Горлівки хочуть повернути його історичну назву – Нью-Йорк. Так його називали до 1951 року. Чому саме таку назву мав населений пункт, ми зараз розповімо.

Цікаво, перейменувати погодився навіть комітет Верховної Ради. Нині там живуть більш ніж 10 тис. осіб. Поруч – лінія фронту, під час бойових дій там зруйнували сотню будинків. Але нині все спокійно. Дехто з місцевих мешканців вірить, що після перейменування життя стане геть іншим. Відкриється потік туристів, прийдуть інвестиції. Як Новгородське готується до ребрендингу – у сюжеті "Підсумків тижня".

До Нью-Йорка – автівкою. Щоправда, розбитими дорогами, на яких про асфальт лишилися хіба що згадки. Вирушаємо на Донеччину. За 5 кілометрів від окупованої Горлівки селище Новгородське. Колись потужне промислове містечко, нині – Богом забутий край.

"Лінія зіткнення. Є проблеми з водою. Є проблеми з інфраструктурою. На жаль, сьогодні селище не може похвалитися великою й розвиненою інфраструктурою", – зазначив селищний голова Новгородського Микола Ленко.

А от чим може похизуватися, то це назвою. Новгородське стане донецьким Нью-Йорком. Залишилося проголосувати це питання в парламенті.

Український Нью-Йорк
Український Нью-Йорк5 канал / Час. Підсумки тижня"Я думаю, що дуже багато людей хотіли б поміняти назву на якусь таку креативну, але в них немає можливості. А в нас можливість є, бо це наше історичне коріння", – наголосив Ленко.

Новгородським Нью-Йорк став 1951-го. Надто "буржуазною" була назва для радянської влади. Тому селище перейменували.

"Це були роки холодної війни, коли йшла з США ідеологічна війна. Саме через цю холодну війну була репресована назва історична селища Нью-Йорк", – пояснила координаторка спільноти "Український Нью-Йорк на Донеччині" Надія Гордіюк.

Американський Нью-Йорк заснували голландці, молодший на два сторіччя український Нью-Йорк – німці. У США в основі назви – сила герцога Йорського. В 17-му сторіччі він захопив землі, на яких зросло сучасне місто. В українській назві – сила кохання.

Український Нью-Йорк
Український Нью-Йорк5 канал / Час. Підсумки тижня

"Легенда пов'язана з діяльністю Якоба Унгера, який поїхав у Нью-Йорк, зустрів Мері, привіз сюди, й для того, щоб вона не сумувала за Нью-Йорком, назвав Нью-Йорком", – уточнила Гордіюк.

Фотокартка Мері Унгер висить у місцевій кав’ярні. Вона, як і безліч магазинів, заправок та перукарень у селищі зветься Нью-Йорком. Попри заокеанську назву, тут приймають лише українську гривню.

В американському Нью-Йорку – Бродвейський театр, в українському – селищний будинок культури. Тут уже готуються до прийому туристів. Планують розповідати їм про війну. "Листи незнайомому другу з Нью-Йорка" – це вистава вихованців місцевого театрального гуртка. Її вже показали в багатьох куточках України. Планували гастролі до Європи, проте через карантин не вдалося. Нині чекають, що європейці самі до них приїдуть.

Український Нью-Йорк
Український Нью-Йорк5 канал / Час. Підсумки тижня

Залізнична станція "Фенольна" теж не зрівняється з Нью-Йоркським Центральним вокзалом. Та й про парк розваг, такий як Коні-Айленд, місцева малеча навіть не мріє. Радіє ігровим майданчикам, яких чимало встановили за рахунок міжнародних благодійників під час війни. Та селищний голова впевнений, що після ребрендингу гроші в селище припливуть.

"Реєстрація підприємства за місцем проживання – Нью-Йорк. Я думаю, що це престижно. І це якийсь поштовх. Назва Нью-Йорк буде приваблювати завжди людей, туристів, ну і якісь інвестиції, які ми плануємо реалізовувати для покращення життя людей", – додав Ленко.

А от майбутні нью-йоркці не всі вірять, що багатство для селища прийде разом із заокеанською назвою. Коли на табличці Новгородського з'явиться напис "Нью-Йорк", навіть у парламенті ще не знають. Бо мають під куполом проголосувати це рішення. А от міністр закордонних справ уже має ідею провести засідання Генасамблеї ООН саме тут. Поки чиновники чекають на політиків, інвестиції та туристів, військові насторожено вдивляються в бік окупованої Горлівки. По Новгородському окупанти не стріляють від початку перемир'я, та як відреагують, коли на прицілі опиниться Нью-Йорк?

Вікторія Ковальова, Олександр Лахтін, Сергій Могилевич, "Час. Підсумки тижня"

Попередній матеріал
Кран-балки та виходи для десантування: "Антонов" показав будівництво Ан-178 для ЗСУ – ексклюзив "5 каналу"
Наступний матеріал
Ризик щохвилини: як під шквалом обстрілів зв'язківці ЗСУ забезпечують контакт між підрозділами
Loading...