mvs.gov.ua

Жодного слова про вибори та амністію: депутат розповів про "підводні камені" законопроекту про деокупацію Донбасу

Сергій Висоцький в ефірі програми "Інформаційний день" на "5 каналі" розповів про те, що лежить в основі концепції закону про реінтеграцію Донбасу

У вівторок, 20 червня, народний депутат Сергій Висоцький в ефірі програми "Інформаційний день" розповів про, що передбачає концепція законопректу про реінтеграцію Донбасу, а також про її відмінності від того, що є зараз.

"Формат антитерористичної операції, який ми фактично законодавчо допрацьовували два роки, він залишається всеодно форматом антитерористичної операції, непридатним для затяжної воєнної компанії та воєнних дій, які вочевидь нас чекають. Ми бачимо, що Путін не виконує Мінськ, ми бачимо, що жодних з його боку дій щодо припинення вогню, щодо припинення окупації наших територій, щодо відведення військ немає. Такі конфлікти можуть продовжуватися роками, дуже багато конфліктів такого типу демонструється", - зазначив депутат.

За словами Сергія Висоцького, формат проведення військової операції на сході потрібно реформувати, а також визнати окуповані території окупованими, аби з цього приводу не виникало жодних конфліктів всередині суспільства.

"Поки при владі в Росії Путін, поки там діє режим квазіпутінський, який харчується імперськими міфами, імперською ідеєю, в нас може бути війна. Тому нам потрібно реформувати формат проведення військової операції на сході, нам треба визнати окуповані території окупованими, щоб не було ніяких конфліктів усередині суспільства щодо цього, нам потрібно ввести єдине командування у зоні бойових дій, яке буде підпорядковуватися напряму головнокомандувачу, ставці головнокомандувача. Це фактично така філософія цього законопроекту", - сказав депутат та додав, що у проекті реінтеграції та деокупації керуються міжнародно-правовими домовленостями України.

"Жодних слів про вибори на окупованих територіях, ніяких слів про амністію там немає. Статус окупованих територій нам потрібен саме для того, щоб ніхто, в тому числі Росія, російські маріонетки в Україні, їхня п'ята колона в тому числі і в Верховній Раді, щоб вони не змогли маніпулювати цими поняттями, як амністія, як вибори, не могли запропонувати", - зазначив Висоцький.

Також він наголосив, що статус окупованих територій дає вичерпне визначення тому, що там відбувається.

"Вичерпне визнання конфлікту міжнародним, це вичерпне покладання на Росію відповідальності за окуповану територію, за права людини, які там не дотримуються, за права меншин, які там не дотримуються, за всі репресії та тортури, які там провадяться, за цей простір безправ'я, які там функціонують", - підсумував депутат.

Нагадаємо, 13 червня Олександр Турчинов заявив, що подальше звільнення окупованих територій у рамках формату АТО є неможливим, тож прийшов час "визначити новий формат". Згодом Ірина Геращенко заявила, що Президент Петро Порошенко найближчим часом внесе на розгляд Верховної Ради законопроект про реінтеграцію Донбасу.

Попередній матеріал
"Смертельний маневр": у Чернівецькій області на дорозі не розминулись Peugeot та Mercedes
Наступний матеріал
Брифінг речника Міноборони з питань АТО - відео
Loading...

Мирна реінтеграція: чи використає Україна досвід Хорватії

Закон про реінтеграцію ОРДЛО не виключає введення миротворчої місії на схід – Луценко

"Поняття деокупації та АТО несумісні": Тимчук відповів на найгарячіші питання щодо реінтеграції ОРДЛО