Дмитро Тимчук
Дмитро Тимчук www.donbass-info.com

"Поняття деокупації та АТО несумісні": Тимчук відповів на найгарячіші питання щодо реінтеграції ОРДЛО

  Робота над законопроектом щодо реінтеграції ОРДЛО наближається до завершення

  Законопроект про відновлення суверенітету України над ОРДЛО передбачає заміну антитерористичної операції (АТО) на військову операцію і дозволяє вводити воєнний стан на розсуд Президента України. Про це повідомив народний депутат від "Народного фронту" Дмитро Тимчук на сторінці у Facebook.

  Він повідомив, що робота над законопроектом наближається до завершення (йде узгодження певних деталей), незабаром його можна буде побачити в Раді.

  Тимчук також пояснив найважливіші питання щодо цього законопроекту:

  • Навіщо взагалі потрібен такий законопроект?

  - "АТО дозволила зупинити наступ росіян на Донбасі і здійснити звільнення чималих територій. Навесні 2014 це був найбільш прийнятний формат, коли разом із запереченням Путіним своєї агресії, і серйозна частина міжнародного співтовариства, у тому числі наших партнерів, не вірила у "російське коріння" конфлікту. Сьогодні всі розуміють, що це - не внутрішній конфлікт, а агресія Кремля…", - відзначив Тимчук.

  Він додав: "Нинішня "де-факто війна без війни де-юре" - і є суть путінської "гібридної агресії". На ці реалії ми знайшли не менш "гібридну відповідь" у вигляді цього законопроекту, коли українська армія може використовуватися для звільнення окупованих росіянами територій без юридичного стану війни з РФ".

  • Чому питання переформатування АТО виникло тільки зараз, на четвертому році війни?

  - "Так, питання про невідповідність АТО реаліям конфлікту стояло давно, але останньою краплею став фактичний зрив Москвою Мінського процесу, коли з початку 2017 року Росія визнала "документи" "Л/ДНР", ввела в окупованих районах Донбасу "рубльову зону", загребла українські підприємства під видом "націоналізації", а зараз устами Путіна і його шавок розмірковує про подальшу, по суті, інтеграцію "Л/ДНР" в РФ. Ці кроки росіян змушують нас форсувати питання визнання цих територій окупованими (так, це треба було зробити давно, але це не означає, що з цієї причини не треба цього робити зараз) і переформатувати АТО, оскільки поняття деокупації і антитерористичної операції несумісні", - наголосив нардеп.

  • Чим пропонується замінити АТО?

  - "По суті - військовою операцією, якою керує не СБУ (як зараз, в режимі АТО), а Оперативний штаб. Загальне керівництво Оперативним штабом здійснюватиме Президент як Верховний Головнокомандувач, а з питань оборони керівництво також здійснює Генштаб. Президенту надається право, як вирішувати питання використання сил і засобів ЗСУ в операції, так і залучати інші силові структури, але під загальним керівництвом військових", - повідомив Тимчук.

  • Чи буде вводитися військовий стан?

  - "Законопроект (цілком у дусі нинішнього законодавства) дозволяє вводити воєнний стан на розсуд Президента України. Однак, треба розуміти, що Закон про правовий режим воєнного стану - це не інструмент використання ЗСУ, як чомусь багато хто переконаний. Воєнний стан…полегшує у певних ситуаціях забезпечення використання ЗСУ. У цілому ж він спрямований на вирішення адміністративних питань "під військових", на обмеження прав громадян і ЗМІ, і т.д.", - відповідає нардеп. 

  Попередній матеріал
  "Великі перспективи вирішення цього питання": Парубій в США обговорював надання Україні летального зброї
  Наступний матеріал
  "Не долетіли": В аеропорту правоохоронці затримали злочинців, які намагалися нажитися на сексуальній експлуатації українок
  Loading...