Інформаційний день
Інформаційний день 5.ua

Мирна реінтеграція: чи використає Україна досвід Хорватії

В ефірі "5 каналу" Повноважний Посол України в Республіці Хорватія (2010-2017) Олександр Левченко розповів про аспекти деокупації Донбасу та Криму, а також про те, на скільки була схожа з Україною проблема окупованих території Хорватії

У понеділок, 19 червня, в ефірі програми "Інформаційний день" на "5 каналі" Надзвичайний і Повноважний Посол України в Республіці Хорватія (2010-2017) Олександр Левченко розповів про те, чи може бути корисним досвід Хорватії у питанні деокупації та реінтеграції Донбасу та Криму а також про аспекти закону про деокупацію.

"У Хорватії ситуація схожа з українською, деякі початки тієї війни 100% були схожі з нашими, тому це потрібно і цей досвід нам не завадить. Щодо назви закону варто звернути увагу "Щодо деокупації та реінтеграції". Одна політична сила хотіла нам запропонувати закон "про тимчасово окуповані території", президент сказав - ні. Такий закон фактично легалізує тимчасову окупацію і в Хорватії теж були дискусії і вони відмели абсолютно прийняття закону про тимчасово окуповані території, які були окуповані чотири роки. Вважаючи, що це фактично закріплюється статус цієї тимчасово окупованої території. Значить, винятково деокупація та винятково реінтеграція" - розповів Олександр Левченко.

За словами Левченка, питання деокупації Донбасу потрібно вирішувати на базі Мінського процесу.

"Звісно, що треба на базі мінського процесу, тому що мінський процес говорить про мирну реінтеграцію території Донбасу, яка тимчасово окупована, в державно-правовий простір України. Ну і власне кажучи, Хорватію, якщо порівняємо, так, частина території більша була повернута військовим шляхом.

Я хочу застерегти багатьох, хто вважає, що хорватський досвід - це військове протистояння та військовий шлях. Ні, тому що територія, яка була тимчасово окупована в Хорватії, вона знаходилася далеко, тому військовим шляхом вирішувати це питання було не складно, по-перше з географічної точки зору.

По-друге, мало хто знає, що вдалося перед тим, як перейшли у виконання цієї величної операції "Гроза" для військової деокупації територій. Президент Хорватії, міністр оборони та начальник Генштабу знали, що Сербія втручатися не буде. Якщо переносити на наш терен, то це значить, що ми ідемо на деокупацію Донбасу, а знаємо, що Росія не втручається. 

І третє, що керівники цих їхніх сепаратистських республік, одна була в Боснії, одна в Хорватії, вони були посварені Слободаном Мілошевичем. Це, як би умовно так звані керівники ОРДЛО посварилися з Путіним і тут почався б процес військової деокупації. Мілошевич не надав підтримки і далі скажу деталі, які не оголошувалися, в Генштабі сепаратистів, коли відкрили сейф та знайшли коверт-план дій у разі наступу хорватських військ, відкрили сейф, відкрили цей конверт, а там написане одне слово "Відступайте", - зазначив Олександр Левченко.

Також за словами Олександра Левченка, вирішивши питання деокупації Донбасу, питання Криму вирішене не буде, питання Криму постійно повинно висвітлюватись для європейських політиків та європейської громадськості.

Як повідомляв 5.UA, у Києві представили нову стратегію інформаційної деокупації та реінтеграції Донбасу в умовах гібридної війни. Нова стратегія – це спроба подолати інформаційний кордон, що виник через окупацію.

Попередній матеріал
Артилеристи та зв'язківці: У Запоріжжі офіцерів запасу відправили на строкову службу
Наступний матеріал
"Втратили найдорожче": На Донеччині вшанували бійців, полеглих під час перших спроб звільнити схід
Loading...

Посол Німеччини в Україні має проросійську позицію – нардеп

РФ витрачає на бойові дії на Донбасі 7,4% ВВП, виснажуючи свою економіку, медицину й освіту – ЗМІ

Через загострення на Донбасі 750 тисяч дітей можуть залишитися без питної води – ЮНІСЕФ