glavnoe.ua

Через загострення на Донбасі 750 тисяч дітей можуть залишитися без питної води – ЮНІСЕФ

Нестача питної води створює серйозні ризики поширення захворювань, кажуть в організації

Щонайменше 750 тисяч дітей можуть втратити доступ до чистої питної води через загострення бойових дій на сході України. Про це повідомляє ЮНІСЕФ (Дитячий фонд ООН – Ред).

Регіональний директор ЮНІСЕФ у країнах Європи та Центральної Азії Афшан Хан наголоосила: "Доступ до води біля 3-х мільйонів людей на сході України залежить від об'єктів водопостачання, які зараз знаходяться на лінії вогню. Ми передбачаємо, що ще більше сімей опиняться без доступу до питної води. Це створює серйозні ризики поширення захворювань та інші небезпеки для дітей".

У ЮНІСЕФ також наголосили, що діти, які не отримують чистої питної води, можуть швидко підхопити захворювання, які розповсюджуються через воду, наприклад, діареєю. Дівчата і хлопчики, яким доводиться шукати воду в інших джерелах або залишати свої домівки через перебої з водопостачанням, стикаються з ризиками, що пов'язані з триваючими збройними діями та іншими формами насильства.

"Коли об'єкти водопостачання зазнають пошкоджень, усі сторони конфлікту мають створити умови для їх термінового ремонту та негайно припинити обстріли критично важливих об'єктів цивільної інфраструктури", – заявив Афшан Хан.

У повідомленні також йдеться, що ЮНІСЕФ забезпечив доступ до чистої питної води для більше ніж 1,5 мільйона людей на територіях, підконтрольних Уряду, а також непідконтрольних Уряду України. Зокрема, для цього було організовано доставку води вантажівками під час перебоїв з водопостачанням і надано основні матеріали і обладнання для ремонту ушкоджених об'єктів інфраструктури водопостачання.

Додамо, конфлікт на сході України триває вже понад три роки, через що 3,8 млн людей потребують гуманітарної допомоги, а більше ніж 1,5 млн осіб були змушені залишити свої домівки. ЮНІСЕФ вкотре закликає всі сторони конфлікту негайно поновити свої зобов'язання щодо припинення вогню, які вони взяли на себе у Мінських домовленостях. 

Як повідомляв 5.UA, у організації також повідомили, що нещодавня ескалація збройного конфлікту призвела до руйнувань критично важливих об'єктів водопостачання. Біля 400 тисяч осіб, у тому числі 104 тисячі дітей, не мали доступу до води протягом чотирьох днів на цьому тижні, оскільки обстрілами були зруйновані дві водоочисні станції на Південнодонбаському водогоні, згодом її роботу відновили.

Станом на 7:00 17 червня до централізованого водопостачання підключено населення Покровського, Мар'їнського, Волноваського, Добропільського районів та населені пункти Селидівської міської ради. В смт Олександрівка очікується заповнення водою резервних резервуарів.

Дивіться також фотогалерею за темою:

Пошкоджені будинки, обірвана ЛЕП, перебита труба та водонапірна вежа: наслідки обстрілу Сухої Балки – фотозвіт

/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Американці та кубинці обурені рішенням Трампа щодо скасування політики зближення з Гаваною
Наступний матеріал
У КМДА розповіли, коли буде введено підвищені в 1,5-2 рази тарифи на утримання будинків
Loading...

"Це не просто перестрілки – це бойові дії": в ООН побоюються нової ескалації на сході України

За три місяці кількість загиблих цивільних на Донбасі зросла на майже 50% – ООН

Малечі про серйозне: Агентство ООН презентувало книжку про права дітей з інвалідністю