Перший добровольчий мобільний шпиталь
Перший добровольчий мобільний шпиталь 5 канал

"Медична ротація": Як столичні лікарі-відчайдухи рушають на схід, аби дітей доглядати

На Донбасі від початку війни бракує дитячих лікарів, які перебралися до безпечніших районів

Поки на фронті відносно тихо, лікарі Першого добровольчого медичного шпиталю імені Пирогова вирушили до дітей, які мешкають уздовж лінії розмежування. Зокрема, педіатрична група, сформована зі столичних фахівців, два дні працюватиме у Попасній. У цьому райцентрі від початку війни бракує дитячих лікарів.

Малеча найближчого до фронту мікрорайону Попасної охоче розповідає дорослим, як воно жити на лінії вогню. Діти про обстріли знають не з чуток. "Діти у нас все знають. Вони таке пережили!.. По підвалах сиділи всі. 2015 рік для нас – такий жах!" – каже вихователька дитсадка Людмила Ющенко.

Дитячий садок відновили восени 2015 року, однак наслідки обстрілів і досі видно на стінах. "У спальні вся стіна побита осколками. Зовні вона також була побита, проте ми зробили ремонт. Не було жодного цілого вікна", – каже завідувач дитсадка Олена Чуприна.

Тоді, згадують вихователі, значна кількість мешканців Попасної переїхали до безпечніших регіонів. Серед них була й більшість дитячих медиків. "Ні окуліста дитячого, ні невропатолога, ні травматолога. У нас профільних спеціалістів немає! І дітям фактично всі три роки війни не проводився поглиблений огляд", – розповідає головний лікар Попаснянського районного Центру первинної медико-санітарної допомоги Віра Гурова.

Рятувати ситуацію взялися лікарі-добровольці. Перший медичний шпиталь на Донбасі працює від початку бойових дій. Спершу надавали допомогу військовим. Торік розпочали роботу з цивільними. Цьогоріч сформували педіатричні бригади.

У складі бригади – дитячий хірург столичного "Охматдиту" Сергій Петрик. На Донбас прибув на свої два вихідні. Загалом з мобільною бригадою на сході вже втретє. Працює тут безкоштовно.

"Перша ротація у нас складала чотири особи! Друга вже якось менш страху було в лікарів – поїхало семеро. А на сьогодні це вже вісім дитячих лікарів і три лікарі-дерматологи", – розповідає Сергій.

Медогляди у Попасній триватимуть два дні. Наступного разу лікарі-добровольці панують приїдуть до Станиці Луганської.

Вікторія Ковальова, Петро Ковальов, Луганська область, "5 канал"

Попередній матеріал
Відставка Гонтаревої: реакція політикуму, критика та досягнення, останні "напуття" – сюжет
Наступний матеріал
Україна не отримає транш від МВФ, поки не буде призначено нового голову НБУ
Loading...