Валерія Гонтарева
Валерія Гонтарева 5 канал

Відставка Гонтаревої: реакція політикуму, критика та досягнення, останні "напуття" – сюжет

Наостанок голова Нацбанку озвучила прізвища бізнесменів, які заборгували державі мільярди

Роботу виконала, образ наслухалася, втомилася і вирішила піти - чільниця Нацбанку Валерія Гонтарева подала у відставку. Проте, за законом, вона має пропрацювати ще місяць. Про наступника небагатослівна. Рекомендації Президенту, каже, озвучила, а вже він вирішуватиме, чиє прізвище виносити на голосування до парламенту. 

Валерія Гонтарева головним своїм досягненням на посаді вважає стабілізацію банківського сектору. Голова Нацбанку звітує - з ринку вивела майже 90 ненадійних банків. Докази оборудок деяких із них НБУ передав правоохоронцям. А від одного з олігархів, стверджує голова Нацбанку, отримувала погрози.

Сьогодні ж Гонтарєва озвучила прізвища бізнесменів, які заборгували державі мільярди.

Банк "Надра" – Дмитро Фірташ, винен Національному банку 9,8 млрд грн. Олег Бахматюк за кредитами двох своїх банків – "Фінансової ініціативи" та "VAB Банку" – винен понад 10 млрд грн. Наступний – це Микола Лагун, який винен за кредитами "Дельта банку". Ще один – це Костянтин Жеваго та його банк "Фінанси та кредит" – винен Національному банку 6,3 млрд грн. Леонід Клімов – 3,4 млрд грн за кредитами "Імексбанку", – зазначила вона.

Пропозиції щодо своїх наступників чільниця НБУ вже озвучила Президенту. Кандидатуру ще погоджують, після цього внесуть її на голосування до парламенту. А от депутати по-різному оцінюють діяльність теперішньої голови Нацбанку.

Зреагували на відставку і дипломати. Зокрема, з американського та британського посольств. Як саме та що чекає на Нацбанк після Гонтарєвої - дивіться у сюжеті:

Сергій Барбу, Анна Мірошниченко, Віктор Сніжко, "5 канал"

Попередній матеріал
Зворотній бік українського біатлону: чому український спорт на межі занепаду
Наступний матеріал
"Медична ротація": Як столичні лікарі-відчайдухи рушають на схід, аби дітей доглядати
Loading...