Новоолександрівка, АТО
Новоолександрівка, АТО 5 канал

"Стріляють з-за спин жінок та дітей": як окупанти облаштувалися в Новоолександрівці

У хатах мирних мешканців бойовики розташували свої вогневі точки, тож стріляють із мирних кварталів

Півсотні обстрілів із боку окупантів і один поранений – так минув цей день для вітчизняного війська. Зокрема, позиції українських армійців під Новоолександрівкою окупанти обстрілювали з мінометів, встановлених просто посеред будинків мирних мешканців. Зі слів місцевих, окупанти стріляють буквально з-за спин жінок і дітей.

Журналісти переконалися, що бойовики обстрілюють переважно вночі, але віднедавна узялися й вдень стріляти. "Вони вже починають навіть удень відкривати вогонь, і потрібно спостерігати постійно, щоб не підійшли ближче", – розповідає військовослужбовець ЗСУ "Гром".

Крім того, бойовики встигли замінувати шлях з Новоолександрівки. До війни місцева малеча до цього лісу ходила по проліски. Тепер зробити це неможливо, а у хатах мирних мешканців бойовики розташували свої вогневі точки. 

Армійці чітко знають, з яких будинків щоночі стріляють найманці. "Учора з передніх будинків поставили ПКМ. Стріляли сюди, а зверху прикривала ДШК", – пояснює військовий Дмитро.

Інший боєць Ігор додає: "У них (бойовиків) є там свої доріжки, просто ми їх не бачимо. Вони і є тими потаємними доріжками, по яким вони заходять в село, і звідти починають вести вогонь".

Український захисник обурюється: "Не по-воєнному ховатися за цивільним населенням і стріляти з-за спин бабуль, жінок, дітей. Вони ж прекрасно знають, що ми в село не стріляємо, бо там живуть люди мирні".

Артилерія бойовиків працює з віддаленої Кадіївки, колишнього Стаханова, кажуть армійці. Поки знімальна група перебуває на позиціях, окупанти починають гатити. Журналісти усе фільмують. Як бойовики цинічно обстрілюють сили ЗСУ, можна побачити у репортажі:

Вікторія Ковальова, Петро Ковальов, Луганська область, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Записки з передової: Як бійці АТО влаштовують побут під обстрілами противника

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
"Час.Підсумки дня": Яким чином лідери Нормандського формату планують надати прискорення Мінському процесу
Наступний матеріал
Експерт: Ми самі нагнітаємо ситуацію в Україні
Loading...

Після адекватної відповіді української армії ворог припинив здійснювати прямі танкові атаки – генерал ЗСУ

Російські війська обстріляли позиції під Авдіївкою: двоє загиблих в українському війську

"Хлоп'я - герой": Суми прощаються з 21-річним "безвідмовним" бійцем