5 канал

"Втратили найдорожче": На Донеччині вшанували бійців, полеглих під час перших спроб звільнити схід

Улітку 2014 року 24-та механізована бригада робила перші кроки з визволення захоплених терористами територій – та потрапила у засідку

На Донеччині вшанували пам'ять загиблих бійців 24-ї механізованої бригади. Вони брали участь у звільненні Сіверська 2014, передає кореспондент "5 каналу". 

Три роки тому батальйонно-тактична група підрозділу потрапила у ворожу засідку. Семеро військових загинули . Торік на місці розстрілу силами бригади армійці встановили пам'ятний знак. Нині ще один звели коштом волонтерів.

На початку літа 2014 року 24-та механізована бригада робила перші кроки з визволення захоплених терористами територій. Три роки тому батальйонно-тактична група бригади намагалася зайти в тил Ямпільського блокпоста й допомогти бійцям 25-ї повітряно-десантної бригади.

"Тут на дорозі стояли ворожі "Камази". І розвідка, наша розвідка, підійшла до цих "Камазів". На "Камазах" нікого не було. Ці "Камази", виходить, заманили наших. Наші сіли на техніку, почали заводити і з двох сторін засідка пішла", - розповідає боєць "Парус".

Одним із перших у тому бою загинув 27-річний командир розвідроти Степан Воробець. Мати загиблого героя каже, що син із 13-ти років опановував військову справу.

"Він, дійсно, дуже любив армію, свою роту, так вишколив! Вони все знали ті хлопці. Вони були такі підготовлені. Він любив свою роботу. Він викладав повністю себе", - каже мати загиблого Степана Воробця.

Мати ще одного загиблого три роки тому 21-річного бійця Ярослава Прихід вперше приїхала на місце загибелі сина Юрія – з іконою та хлібом. "Я тут втратила найдорожче! Якого я любила. Я ніколи не думала, що так, далеко від дому, він віддасть своє життя", - каже мати загиблого Юрія .

Загалом 19 червня 2014 року між селом Закітним та містом Сіверськом загинули семеро бійців 24-ї бригади.

 

Вікторія Ковальова, Петро Ковальов, Донецька область, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою: 

"Схиливши голови": як Жовті Води проводжали в останню путь полеглого героя – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Мирна реінтеграція: чи використає Україна досвід Хорватії
Наступний матеріал
"Українцям є чим пишатися": Ан-132Д вразив учасників міжнародного Паризького авіашоу
Loading...