zn.ua

Петренко розповів, як створюватиметься законопроект про реінтеграцію ОРДЛО

В ефірі "5 каналу" у програмі "Час. Підсумки дня" міністр юстиції України Павло Петренко розповів, як створюватиметься законопроект, який має переформатувати АТО і по-новому протидіяти гібридній війні

"Я мав відповідні консультації з секретарем РНБО і озвучив, що ми готові надати фахівців, які напишуть тіло закону і текс законопроекту, який потім стане законом. На цьому етапі обговорюється політико-юридична складова – що це має бути. Після цього, фахівці, які працюють у Міністерстві юстиції, наповнять цю рамку нормами закону. Але те, що АТО і той правовий режим, який зараз використовується, не відповідає сучасним викликам – це факт. Тому що ми маємо не просто війну чи військовий конфлікт – ми маємо гібридну війну, коли держава агресор використовує інформаційну, пропагандистську, агентурну роботу проти України. На ці виклики потрібно мати механізми швидкого реагування. Я думаю, що такий законопроект, якщо він буде якісно підготовлено, то він буде взірцем для інших країн, тому що жодна з країн сучасного світу, сучасної Європи, не стикалася із тими викликами з якими зіштовхнулася Україна. Цей законопроект є на часі, він не те, що дозрів, він перезрів для прийняття в парламенті", - зазначив міністр.

"Регламент визначає право Верховної ради після ухвалення законопроекту у першому читанні застосувати скорочену процедуру підготовки до другого читання. Тобто, протягом тижня після першого читання має можливість парламент і комітет відпрацювати текст до другого читання. То дуже важливо, що законопроект буде готуватися фахово вже до подачі в парламент. Чому було це зібрання з депутатами та експертами? Для того, щоб всі питання, які можуть виникнути у сесійній залі врегулювати у робочій групі до подачі такого законопроекту. Є абсолютна можливість прийняти цей закон до кінця сесії, головне, щоб було бажання і фаховий підхід. Майданчик забезпечить РНБО і якщо туди будуть залучені кращі експерти, кращі фахівці Міністерства юстиції, правоохоронних органів, ми отримаємо якісний документ і я в цьому не маю сумніву", - наголосив Петренко.

Повну версію розмови дивіться у відео:

Дивіться фото за темою:

Пошкоджені будинки, обірвана ЛЕП, перебита труба та водонапірна вежа: наслідки обстрілу Сухої Балки – фотозвіт

/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Огризко: Якщо буде схвалено проведення виборів в ОРДЛО – це стане крахом ОБСЄ
Наступний матеріал
Українська гордість на авіасалоні у Франції: як Ан-132Д підкорював "небо Європи" – відео
Loading...

Петренко: Україна почала стягувати з "Газпрому" перші суми штрафу

Очільник Мін'юсту прокоментував останні "проросійські" рішення Інтерполу

"За нами успіх": У Мін'юсті заявили, що докази України спростовують позицію РФ у ЄСПЛ у справі щодо анексії Криму

На що розраховувати Порошенку під час історичних переговорів із Трампом – "Час. Підсумки дня"

Геращенко пояснила філософію законопроекту про реінтеграцію ОРДЛО

Проект "бюджетної трирічки": з 2020 року українцям обіцяють "мінімалку" в 4425 грн – документ