Інтерпол
Інтерпол espreso.tv

Очільник Мін'юсту прокоментував останні "проросійські" рішення Інтерполу

Дії Інтерполу, коли він знімає з розшуку осіб, яких звинувачують в економічних злочинах, викликають дуже багато запитань, сказав Петренко

Міністр юстиції України Павло Петренко в ефірі "5 каналу" прокоментував резонансні зняття з розслідування Інтерполом людей із "команди" Януковича.

"Насправді є і момент політики в діяльності Інтерполу, на жаль, останніми роками, тому що це міжнародна організація, яка складається з країн-членів відповідної конвенції. І коли деякі країни, в тому числі і Російська федерація, яка вже протягом кількох років грубо порушує міжнародне законодавство і не видає злочинців по запитах України чи інших країн, і фактично утримує їх на своїй території, а при цьому має мандат і може впливати на прийняття рішень в Інтерполі, то політика там з’явилася, і це погано. Тому що для такої структури не повинно бути політики, має бути винятково юриспруденція і закон", – сказав Петренко.

Він також додав: "Що стосується цих ситуацій, я бачив коментар генпрокурора про те, що українська прокуратура вживатиме всіх заходів, щоб добитися поновлення в розшук тих осіб, по яких ведуться інтенсивні розслідування. І в цьому є логіка, бо ЄС продовжує санкції проти колишніх чиновників, саме тому що прокуратура дає докази постійного прогресу в розслідуваннях по тих справах, які вже направлені до суду, або по тих справах, які направлені до суду. Дії Інтерполу, чому він знімає по якихось мотивах з розшуку осіб, яких звинувачують в економічних злочинах, м’яко кажучи, викликають дуже багато запитань".

Дивіться повне відео інтрерв'ю:

Як повідомляв 5.UA, 3 травня 2017 року стало відомо про зняття Інтерполом з розшуку українського президента-втікача Віктора Януковича та його сина Олександра. Також Інтерпол припинив розшук екс-міністра енергетики Едуарда Ставицького, колишнього секретаря РНБО Андрія Клюєва, а також екс-нардепа-втікача Олександра Онищенка. У ГПУ вже заявили, що Україна оскаржуватиме рішення Інтерполу щодо зняття з розшуку Януковича.

Нагадаємо, Віктор Янукович та багато з його оточення утекли з України у лютому 2014 року після масових розстрілів учасників протестів на Майдані Незалежності в Києві. Відтоді більшість із них переховуються у Росії. У січні Печерський районний суд Києва надав дозвіл на заочне досудове розслідування щодо Януковича.

Попередній матеріал
Голова Нацради про закон щодо квот на ТБ: Необхідно було закріпити норму про щоденний моніторинг
Наступний матеріал
Лише "Інтер" й "Україна" не дотримуються українських квот в телеефірі – нардеп
Loading...

"За нами успіх": У Мін'юсті заявили, що докази України спростовують позицію РФ у ЄСПЛ у справі щодо анексії Криму

"Шлюбна церемонія по-європейськи": Мін'юст презентував нову послугу для молодят

"Рекомендую взятися за руки, написати заяву і піти вже" – Петренко порадив керівництву НАЗК йти у відставку

ГПУ: Україна оскаржуватиме рішення Інтерполу щодо зняття з розшуку Януковича

Аваков заступився за Яценюка

За результатами конкурсу Мін'юст затвердив головного люстратора країни