5 канал

Закон про реінтеграцію ОРДЛО не виключає введення миротворчої місії на схід – Луценко

  Відповідний законопроект передбачає "оновлення правової бази і (має) дати можливість військам тримати зброю і боронити державу"

  Законопроект про реінтеграцію Донбасу не виключає можливості введення поліцейської або іншої миротворчої місії на Донбас. Про це заявила представник Президента у Верховній Раді Ірина Луценко на брифінгу, передає УНІАН. 

  "Цей законопроект не виключає, що буде введена поліцейська або інша миротворча місія з міжнародних організацій", - зазначила Луценко.

  За її словами, законопроект передбачає "додаткові механізми, які дадуть можливість звільнити і відновити суверенітет України у районах Донбасу".

  Наразі Президент пропонує законопроект, який зараз узгоджують в робочій групі, до якої входять депутати з коаліції і "цей законопроект буде презентований на Мінській групі, яку веде наш віце-спікер Ірина Геращенко для того, щоб можна було провести його широке обговорення".

  Як стало відомо, робоча назва цього законопроекту "Особливості державної політики з відновлення державного суверенітету на Донбасі". Він спрямований на реінтеграцію і відновлення територій України.

  Зі слів Луценко, законопроект передбачає "оновлення правової бази і (має) дати можливість військам тримати зброю і боронити державу".

  Він також повинен встановити чіткий статус ОРДЛО, "створити єдиний Центр, так званий Штаб, який буде підпорядкований Президенту України і туди ввійдуть військово-цивільні адміністрації, міністерство з реінтеграції Донбасу, спрощую назву, якому також будуть надані додаткові функції, додаткові повноваження і додаткові моменти будуть прописані, які дадуть можливість президенту вводити в окремих районах надзвичайний і військовий стан".

  "АТО як така закінчила свою фазу", - відзначила вона.

  Зрештою, Луценко заявила, що не хотіла би передбачати, однак "тиждень-два до закінчення цієї сесії він буде внесений в зал і побачимо свідомість депутатів, як вони будуть голосувати".

  Нагадаємо також, що 13 червня Олександр Турчинов заявив, що подальше звільнення окупованих територій у рамках формату АТО є неможливим, тож прийшов час "визначити новий формат". Згодом Ірина Геращенко заявила, що Президент Петро Порошенко найближчим часом внесе на розгляд Верховної Ради законопроект про реінтеграцію Донбасу.

  Попередній матеріал
  Окупанти вдарили із мінометів: українські бійці відкривають вогонь у відповідь
  Наступний матеріал
  "Гарячий туризм": У Хорватії майже 800 туристів евакуювали з готелів через лісові пожежі
  Loading...