Онкохвора
Онкохвора 5 канал

Неправильний діагноз і 8 безрезультатних хіміотерапій: онкохвора киянка потребує термінової допомоги

Читайте по-русски
Допомогти ви можете за реквізитами: Ольга Ромашко: 4149 4996 1018 4853 "ПриватБанк", 5355 5714 0603 3027 "Альфа-Банк", 5375 4141 0783 5737 "Монобанк"

8 безрезультатних хіміотерапій перенесла онкохвора киянка Ольга Ромашко через неправильний діагноз. Правильний діагноз їй змогли поставити лише в Німеччині. Тамтешні медики призначили вартісні ліки для зміцнення імунітету. Лише за один місяць на них треба витратити понад 2 тисячі доларів. Тоді жінка звернулася до Київського міського онкоцентру – там пообіцяли профінансувати лікування. Та чекати на ліки доведеться щонайменше місяць. Детальніше про історію жінки, яка потребує термінової допомоги, дивіться в сюжеті журналістки "5-го" Маргарити Варадовської.

"Прийшлось продати чоловікові квартиру, тому що в Німеччину поїхати дуже дорого", – каже Ольга Ромашко.

Близько 6 тисяч євро родина витратила, щоб Ольга змогла поїхати до Німеччини. Там їй діагностували рак шкіри. Через помилку медиків в Україні її лікували від раку шлунка. Тепер в Ольги – 4-та стадія. Вона вже перенесла 8 хіміотерапій, які не дали жодного результату. Німецькі медики призначили вартісний препарат "Кейтруда". Одна ампула коштує від 30 до 100 тисяч гривень.

"Ампул цих потрібно дуже багато. Це на один раз зробити хімію, одна ампула. А десь робити рік. Або цей препарат, або ніяк. Оскільки в мене четверта стадія, мені дуже потрібен цей препарат. Кожен день як останній", – розповідає онкохвора.

"Є шанс, що цей препарат може їй допомогти", – вважає онкологиня Інституту раку Марія Кьокер.

Досі держава не закуповувала препарат "Кейтруда" для лікарень. Проте цього року на замовлення Київського міського онкоцентру міська влада виділила на це 85 мільйонів гривень.

Із призначенням медиків із Німеччини в Інституті раку погодилися лише за один день. А от у Київському міському онкоцентрі довіряти колегам з Європи не поспішають. Просять Ольгу зробити додаткові аналізи, щоб остаточно впевнитися, що їй потрібен саме препарат "Кейтруда".

"У нас існує так званий інститут консиліум, медичний симпозіум, коли збираються наші колеги і кожен випадок окремо обговорюємо. Є певні нозології, тобто хвороби, які потребують певних спеціальних досліджень, щоб визначити, чи буде цей препарат працювати, чи ні", – пояснив заступник головного лікаря Київського міського онкоцентру Андрій Кондратенко.

Ці дослідження заберуть в Ольги не тільки кошти, а й час. Однак розпочати лікування поки що неможливо, адже на ліки в онкоцентрі чекають ще з січня 2020 року. Тендер на отримання цих ліків проводить Департамент охорони здоров'я КМДА. Там стверджують: діють у межах українського законодавства, тому тривалість процедури залежить не від них.

"Річ у тому, що цей засіб "Кейтруда" не був зареєстрований у реєстрі оптово-відпускних цін. Як тільки цей засіб був зареєстрований, робоча група департаменту охорони здоров'я підготувала медико-технічне завдання і подала його до тендерного комітету", – зазначила заступниця директора Департаменту охорони здоров'я КМДА Галина Зборомирська.

Тендер уже завершився. Це означає, що до кінця місяця онкоцентр нарешті зможе отримати препарат для лікування пацієнтів. У благодійному фонді "Пацієни України" розповідають, де шукати інформацію про безкоштовне лікування.

"На адміністративному крилі знайдіть дошку оголошень, де мають вивішувати інформацію про забезпечення лікарень безкоштовними препаратами. Є ще дуже прекрасний інтернет-ресурс "Є ліки", де так само адміністраторами з лікарень оновлюється інформація про наявність ліків в лікарнях щотижня", – пояснила консультантка з комунікації "Пацієнти України" Оксана Мусієнко.

Якщо потрібних ліків немає у списку, радять звертатися до благодійних організацій.

Маргарита Варадовська, Олександр Степанов, "5 канал"

Допомогти Ользі в боротьбі з тяжкою хворобою ви можете за реквізитами:

Ольга Ромашко: 4149 4996 1018 4853 "ПриватБанк", 5355 5714 0603 3027 "Альфа-Банк", 5375 4141 0783 5737 "Монобанк".

Розрахунковий рахунок:

Ромашко Р.Є.
UA283003460000026204100902451
МФО 300346
ЄДРПОУ 2908914378

Попередній матеріал
Із баняками та черпаками: ресторатори та підприємці вийшли на акцію проти карантину вихідного дня – включення
Наступний матеріал
Карантин вихідного дня негативно вплине на явку під час другого туру місцевих виборів в Україні – КВУ
Loading...
Після 25 жовтня "ЄС" продовжить масштабну допомогу медзакладам, що лікують хворих на коронавірус – Порошенко

Після 25 жовтня "ЄС" продовжить масштабну допомогу медзакладам, що лікують хворих на коронавірус – Порошенко

"Є позитивні зрушення": 13-річний Василько з ДЦП продовжує лікування – потрібна допомога

"Є позитивні зрушення": 13-річний Василько з ДЦП продовжує лікування – потрібна допомога

Україна може втратити безвіз: у ЄС прямо попереджають Зеленського – Atlantic Council

Україна може втратити безвіз: у ЄС прямо попереджають Зеленського – Atlantic Council

Надія вмирає останньою: безпритульне кошеня зі зламаним хребтом потребує допомоги

Надія вмирає останньою: безпритульне кошеня зі зламаним хребтом потребує допомоги

Польща пропонує створити фонд допомоги Білорусі на €1 млрд

Польща пропонує створити фонд допомоги Білорусі на €1 млрд

"Пакунок малюка" можуть повернути – Рада підтримала законопроєкт у першому читанні

"Пакунок малюка" можуть повернути – Рада підтримала законопроєкт у першому читанні