Лікування Василька
Лікування Василька 5.ua

"Є позитивні зрушення": 13-річний Василько з ДЦП продовжує лікування – потрібна допомога

Читайте по-русски
Для родини вартість лікування непідйомна, а держава фінансування не дає

13-річний Василько страждає на дитячий церебральний параліч дискінетичної форми з вираженими стійкими руховими порушеннями, ЗНМ І рівня, екстрапірамідною дизартрією тяжкого ступеню, гіпертермічним синдромом. Лікарі певні: Василько зможе бути самостійним. Потрібно працювати над мовленням і координацією рухів, проте лікування тривале і недешеве, повідомляє "5 канал".

Терапія триває не перший рік. Мама Василька пані Ольга каже, що за останній час він почувається значно краще.

"Не може сидіти (самостійно – ред.). Але місяць тому ми приїхали з клініки, з Києва, то було покращення. З мовленням краще. З кожним разом щось нове. Краще голівку тримає, ручка вирівнялась, бо з рукою було... пальці загнуті. Тепер краще", – розповідає пані Ольга "5 каналу".

Нині Василько проходить курс терапії у Трускавці. За 10 днів він обійдеться родині десь у 16 тис. грн. За словами пані Ольги, реабілітолога вони оплачують самі, адже держава не виділила фінансування.

"Ми мали іти по 309-й постанові (постанова КМУ "Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення реабілітації дітей з інвалідністю" – ред.), щоб держава оплачувала. Але нам подзвонили в кінці тижня, що, мовляв, фінансування немає", – каже мама Василька.

Не можна зупинятися на півшляху, треба продовжувати лікування, щоб син зміг жити повним життям, стверджує вона.

Крім лікування у Трускавці, Василько має пройти курс точкового масажу в Чернівцях. А в листопаді на хлопчика знову чекають київські медики. Інтенсивний курс лікування і реабілітації батькам-пенсіонерам хлопчика не по кишені. Наприклад, минулого року курс терапії в Києві обійшовся у понад 37 тис. грн.

Якщо ви маєте змогу допомогти родині, реквізити мами:

Мобільний телефон мами: 096 657 70 17 – Семенюк Ольга Миколаївна.

Номер картки "ПриватБанку": 5168 7427 1512 3687.

Отримувач: Семенюк Ольга Миколаївна.

Гроші з картки будь-якого банку можна перерахувати онлайн за посиланням: sendmoney.privatbank

Раніше 5.ua вже писав про Василька. Завдяки попереднім зборам коштів лікування відбувається і вже дає позитивні результати.

Попередній матеріал
Марина Порошенко повідомила, що продовжує виборчу кампанію до Київської міськради
Наступний матеріал
Справа Марківа: Апеляційний суд Мілана переслухає свідчення нацгвардійця через помилки перекладача – Геращенко
Loading...