.
. president.gov.ua

Україна може втратити безвіз: у ЄС прямо попереджають Зеленського – Atlantic Council

  Читайте по-русски
  У виданні зазначається, що реформи попередніх років свідчили про рух України у правильному напрямі

  Низка рішень української влади ставлять під удар макрофінансову допомогу ЄС і безвізовий режим. Про це повідомляє "Главком" із посиланням на Atlantic Council.

  Зокрема, редактор АС Пітер Дікінсон зауважує, що це може статися, оскільки стосунки між Євросоюзом та Україною перед щорічним самітом "Україна – ЄС" ускладнилися і зросла напруженість у відносинах протягом останніх місяців.

  "Президент Зеленський наступного тижня вирушає до Брюсселя на 22-й щорічний саміт "Україна – ЄС", двосторонні зв'язки яких є найбільш напруженими з моменту підписання знакової Угоди про асоціацію в 2014 році", – йдеться у публікації.

  Відносини між Києвом та ЄС за останні 6 років зміцнилися, та атака уряду Зеленського на ключові антикорупційні органи викликає занепокоєння серед європейських партнерів України щодо майбутнього напряму країни, пише автор.

  Зокрема, йдеться про заяви високого представника ЄС з питань закордонних справ та політики безпеки Жозепа Борреля після візиту до Києва. Він наголосив, що Україна не повинна сприймати підтримку ЄС як належне.

  "З 2014 року ЄС є найсильнішим партнером України. Наша підтримка буде продовжуватися, але вона також пов'язана з нагальною потребою зміцнення верховенства права та розвитку боротьби з корупцією", – сказав Боррель.

  Крім того, зазначається, що реформи попередніх років свідчили про рух України у правильному напрямі.

  "Ситуація кардинально змінилася завдяки рішенням, винесеним Конституційним Судом України в серпні та вересні, які оскаржували юридичну чинність НАБУ. Подальші погані новини були у другій половині вересня, коли українські депутати призначили сумнівну комісію з відбору до Спеціалізованої антикорупційної прокуратури країни, яка не відповідає міжнародним зобов'язанням України", – констатує видання.

  В Atlantic Council зазначають, що до голосування 17 вересня Зеленський не раз отримував нагадування від міжнародних партнерів України про необхідність створення надійної комісії та виконання антикорупційних зобов'язань. Але депутати від його партії "Слуга народу" ухвалили сумнівне рішення.

  У відповідь представники ЄС нагадали Україні, що це парламентське рішення може поставити під загрозу останню програму макрофінансової допомоги в країні на суму 1,2 млрд. євро, а також безвіз.

  Наголошується, що хоча таке покарання було би болючим для Києва, у Євросоюзі немає інших важелів, щоб впливати на українську владу та її антиреформаторські рішення.

  Видання наголошує: результатом безвізового режиму став безпрецедентний сплеск подорожей українцями по ЄС. Після початку безвізу в червні 2017 р. нові авіакомпанії стали в чергу на вихід на український ринок, оскільки українці здійснили десятки мільйонів поїздок за європейськими напрямками. Безвіз став величезним стимулом для мільйонів українців, і його втрата може повернути громадянам принизливе відчуття людей "другого сорту", пише автор.

  Попри те, що Зеленський у своїх публічних заявах намагається заспокоїти кожного, хто ставить під сумнів його відданість підтримці євроатлантичної інтеграції України, – дії говорять голосніше, ніж слова. І останні події в Україні викликають серйозні сумніви щодо траєкторії руху країни на Захід. Ймовірно, це буде основним предметом обговорень під час саміту наступного тижня в Брюсселі, оскільки європейські партнери України шукають запевнень, що історичний прогрес за останні шість років не перебуває під загрозою, – резюмує Atlantic Council.

  Як повідомляв 5.ua, у ЄС порадили Києву дослухатися до заяв своїх представників з приводу загрози безвізу. Ці слова – відповідь голові фракції "Слуга народу" Давиду Арахамії, який заявив, що Україна дослухатиметься лише до реальних меседжів ЄС. 

  Попередній матеріал
  В Україні запанує циклон – де чекати дощів
  Наступний матеріал
  У Раді хочуть заборонити продаж електронних сигарет неповнолітнім
  Loading...