Денісова і Москалькова
Денісова і Москалькова
Facebook / Людмила Денісова

Необхідна синхронність дій: Денісова розповіла, чи зможе Москалькова потрапити до в’язнів в Україні

  Денісова зауважила, що не прибуде до України для зустрічі з Тетяною Москальковою, оскільки перебуває зараз на території Росії, аби зустрітися з Романом Сущенком

  Доступ українського та російського омбудсменів до в’язнів має відбуватися синхронно і на принципах взаємності. Про це в ефірі телеканалу "112 Україна" заявила Уповноважений Верховної Ради Людмила Денісова, повідомляє "Укрінформ".

  "Наш Президент виконав усі домовленості. Він дійсно зняв заборону на в'їзд Тетяни Москалькової до України. Але все інше потребує синхронності і взаємності у діях. Якщо я не можу потрапити до наших політв’язнів, то і пані Москалькова не може потрапити до їхніх громадян, які знаходяться на території України", – зазначила вона.

  Денісова зауважила, що не прибуде до України для зустрічі з Тетяною Москальковою, оскільки перебуває зараз на території Росії, аби зустрітися з Романом Сущенком. Український омбудсмен пояснила, що всі терміни щодо його відвідування було анульовано напередодні.

  "У них було тільки чотири доби для того, щоб розглянути наше звернення. Але вчора вони нас не повідомили. Вже наше посольство зробило ноту до МЗС РФ і з заявою звернулося до голови Московського міського суду, і зараз ми хочемо вручити це особисто", – зазначила вона.

  Також вона прокоментувала неузгодженість у графіках із російською колегою.

  "Я спілкуюся щодня, щогодини з пані Москальковою, але, на жаль, вона не вирішує питання щодо допуску мене до наших політв’язнів. Тому в мене є з нею контакт, вона знає всі плани, наміри, усі ноти МЗС України до МЗС РФ, але коли я їй щось пропоную, вона говорить, що їй треба узгодити. Вона не може це погодити з іншими, їй не погоджують інші державні установи, які мають право і повинні ухвалювати рішення з домовленості президентів двох країн", – зауважила Денісова.

  Вона наголосила, що, попри домовленості президентів двох країн, РФ влаштовує перешкоди для відвідування нею українських політв’язнів.

  Як повідомляв 5.UA, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова знову звернулася до омбудсмена РФ Тетяни Москалькової. Цього разу щодо українського політв'язня Станіслава Клиха, який утримується в пенітенціарній установі на території РФ.

  Попередній матеріал
  Невдовзі українці зможуть побачити найтриваліше місячне затемнення цього століття
  Наступний матеріал
  Стало відомо звідки надходили інструкції організаторові нападу на табір ромів

  Без жодних пояснень: Денісовій знову відмовили в зустрічі – тепер із Сущенком

  Денісова знову не змогла потрапити до Сенцова

  Дозвіл є, на зустріч не пускають: омбудсвумен Денісова не змогла зустрітися із Сущенком

  У нього відмовляють рецептори: Денісова вимагає терміново надати їй доступ до Сенцова

  "Є два варіанти": якого результату добивається Денісова щодо Сенцова

  Звернулася по допомогу: Денісова просить Червоний Хрест відвідати політв'язнів Кремля