Головний дитячий імунолог Києва Федір Лапій у програмі "Час: Online" на 5.ua розповів про те, що однією з причин зростання онкологічних захворювань є дорослішання населення.
"Спадковість дійсно має вплив, але я процитую своїх колег-онкологів, які говорять, немає людей, які без онкології, є люди, які до онкології не доживають. Через серцево-судинні захворювання, автокатастрофи чи ще якісь проблеми у житті. Чим довше ми живемо, тим більше шансів накопичуватися у нашому організмі тих чи інших мутацій. У нас постійно утворюються якісь мутації, мається на увазі в клітинах, ці мутації можуть і контролюватися. Але якщо вони накопичуватимуться з віком, то, звичайно, ризик, доживши до 80 років, отримати ту чи іншу проблему, яку ми називаємо онкологія, зростає. Тому дорослішання населення – це одна з причин зростання онкологічних захворювань", – зауважив імунолог.
Федір Лапій зауважив, що медицина працює для того, зменшити кількість онкологічних захворювань. Нині у світі є дві вакцини, які запобігають раку.
"Вакцина, яку ми маємо нині в Україні, внесена до програми вакцинації у багатьох країнах Євросоюзу, включаючи програму вакцинації США, Канади, Австралії. Вона запобігає двом вірусам 16 і 18, які у 70% відповідають за рак шийки матки. Запобігаючи цим вірусам, ми не допускаємо перспективу раку шийки матки. Ті країни, які впровадили цю вакцинацію, через 10 років очікують зниження раку шийки матки у жінок на 70%", – сказав Лапій.
Також додав, що наразі розробляється вакцина для профілактики раку молочної залози, раку трахеї та раку легень.
ЧИТАЙТЕ ПОВНЕ ІНТЕРВ'Ю: Як відрізнити небезпечний грип від ГРВІ та чи врятує вакцинація в період епідемії – імунолог