Сезон кліщів
Сезон кліщів 5 канал

Небезпека літа: як вберегтися від кліщів та не підчепити інфекцію – поради

Читайте по-русски
Зазвичай пік нашестя кліщів припадає саме на травень

Кліщі на полювання вийшли ще на початку весни. З потеплінням їх кількість збільшується. Постраждав від них і киянин Валентин. До лікарів вирішив не звертатися, оскільки всю необхідну інформацію знайшов в інтернеті.

Витягати кліща пінцетом можна – кажуть фахівці. Та все ж краще після укусу одразу звернутися до лікарів. Якщо такої можливості немає, то витягати кліщів радять спеціальним приладом.

"Є такий гаджет. Кліщесмик. Затягуєте головку до самого кінця. Вправо-вліво. Навіщо. Щоб цементну пробочку рушити і викручуєте в любу сторону, яку вам зручно", – каже акаролог Ігор Небогаткін.

Разом з акарологом ми вирушили на природу. Обоє – в закритому одязі. Фахівець озброївся спеціальною білою тканиною. Нею ми зможемо ловити кліщів.

За 15 хвилин полювання ми знайшли кілька десятків кліщів. Утім, як запевняють фахівці – це ще небагато. У піковий період їх тут можна побачити сотні.

Зазвичай пік нашестя кліщів припадає саме на травень. Утім цьогоріч через вологість та холодну погоду цей період зсунувся на червень – каже фахівець. Розповідає і про місця, де найчастіше можна зустріти павукоподібних.

"Міф склав, що вони на деревах живуть. Чому? Ви прийшли, сіли під дерево. Лягли на коврик і дивитесь кліщ і вам здається, що це з дерев падає. Вони живуть в траві. Вони живуть в грунті. З грунту вилазять в підстилочку. Потім зранку вони піднімаються на стебилинку. Чекають. Якщо не дочекались – спустились", – розповідає акаролог Ігор Небогаткін. 

Сезон кліщів
Сезон кліщів5 канал

Кліщі можуть переносити чимало небезпечних хвороб. Зокрема енцефаліт та хворобу Лайма. Як захиститися від укусів цих тварин, запитуємо у лікаря.

"Ліки від кліщів, для відлякування. Фунгіційні препарати є – це раз. Треба обприскувати себе, обприскувати дітей особливо в тих місцях, де я відкрита шкіра. Або чоботи або вдівати штани, коли ми йдемо на природу. Перевірятися, як вся стандартна медицина розповідає, після того як ви сходили на природу", – каже ортопед-травматолог Василь Шмагой. 

Сезон кліщів
Сезон кліщів5 канал

Остерігатися кліщів слід не лише в лісах, а й у міських парках. Щоб забезпечити там безпечний відпочинок, комунальні служби обробляють територію спеціальними засобами від кліщів. Таку дезінфекцію зробили, зокрема, і в столиці. Утім стовідсоткової безпеки це не гарантує. Тому фахівці радять бути обережними і носити закритий одяг.

Єва Ніколашвілі, Микола Довгий, "5 канал"

Попередній матеріал
Вкрадена допомога і погрози: як шахраї в мережі наживаються на онкохворих та як реагує поліція
Наступний матеріал
Коронавірус і війна: про медиків у тилу та на передовій – "Невигадані історії"
Loading...

Місць для немовлят у київському готелі "Венеція" достатньо – Денісова

Немовлята в центрі скандалу: чому дітей, народжених сурогатними матерями, не можуть забрати батьки

Смерть жінки від COVID-19 у Львові: чому медиків звинувачують у недбалості

МОЗ має намір замовляти засоби індивідуального захисту для лікарів в українських виробників

МОЗ: Медикам уже почали перераховувати доплати за квітень

У Києві ще в 52 людей виявили коронавірус: серед них – 6 медиків