Олеся Мельник
Олеся Мельник 5 канал

Смерть жінки від COVID-19 у Львові: чому медиків звинувачують у недбалості

Читайте по-русски
Рідні померлої переконані: якби лікарі комунального медзакладу вчасно діагностували COVID-19 та перевели пацієнтку до інфекційної лікарні, її можна було б урятувати

У лікарській недбалості звинувачують медиків львівської лікарні імені князя Лева родичі померлої пацієнтки. Вони розповідають: лікарі медзакладу відмовилися вчасно провести ПЛР-тестування хворій, тож COVID-19 їй діагностували запізно. Нині родичі померлої зі скаргами звернулися до правоохоронців та до МОЗ. Докладніше – Марта Шикула.

"Мамі було 52 роки і супутніх хвороб в неї не було", – говорить син померлої львів'янки.

Із сухим кашлем та високою температурою маму Юрія – Лесю Мельник – ушпиталили до львівської міської комунальної лікарні. У хворої медики діагностували двобічну пневмонію. Експрес-тестування на коронавірус показало негативний результат.

Юрій Мельник розповідає: "На другий день після її госпіталізації всім, хто з нею проживав удома, стало погано. Просили зробити їй ПЛР-тест, а лікарі відмовлялися. 5 днів вона лежала в лікарні, їй відмовлялися робити той ПЛР-тест. Тоді ми звернулися на гарячу лінію МОЗ. За той час, що вона там лежала, покращень ніяких не було".

На п'ятий день госпіталізації жінці таки зробили ПЛР-аналіз та перевели в обласну інфекційну лікарню. Туди пацієнтка потрапила вже у вкрай тяжкому стані. Тестування підтвердило COVID-19.

Віктор Токарєв, завідувач відділення інтенсивної терапії Львівської обласної інфекційної лікарні, каже: "Стан її не стабілізувався, продовжувалися прояви дихальної недостатності, підключили її до ШВЛ. На фоні дихальної недостатності почали з'являтися прояви поліорганної недостатності. Порушення згортання крові, на тому фоні вже вилізла ниркова недостатність".

За два тижні пацієнтка померла.

"В довідці про причину смерті написано: коронавірусна хвороба-2019", – говорить Юрій Мельник.

Довідка про смерть Олесі Мельник
Довідка про смерть Олесі Мельник5 канал

Рідні померлої переконані: якби лікарі комунального медзакладу вчасно діагностували COVID-19 та перевели пацієнтку до інфекційної лікарні, її можна було б урятувати.

"Потрібно було одразу взяти ПЛР-тест, а не експрес. Це врятувало би її", – каже син померлої.

Водночас у лікарні, куди вперше звернулася померла, свою помилку відкидають. Медики пояснюють: провести ПЛР-тестування відразу не могли, оскільки за наказом департаменту охорони здоров’я право на це мала лише інфекційна лікарня. Тож пацієнтку лікували симптоматично, а погіршення стану спровокувало хронічне захворювання легень, кажуть лікарі.

Джемма Джафарова, головна лікарка Львівської лікарні імені князя Лева, каже: "Від самого початку хворій були призначені ті препарати, які відповідали її стану. Але хвора мала сильне хронічне захворювання легень".

А лікарка пульмонологічного відділення Львівської лікарні імені князя Лева Ірина Струж каже: "ПЛР-тест взяли. Бо в неї була клініка, яка відповідала COVID-19. Обтяжений був анамнез. В неї шкідливе виробництво. Часті бронхіти, пневмонії. Не зважаючи на ПЛР-результат. Клініка є клініка, і лікування не відрізняється. Є позитивний тест чи нема".

Винних у смерті матері Юрія Мельника тепер шукатимуть правоохоронці. У поліції відкрили кримінальне провадження за статтею "Неналежне виконання професійних обов'язків медичними працівниками".

Павло Лихач, начальник Личаківського відділу поліції ГУ НП у Львівській області, каже: "Ми вилучаємо медичну документацію. Буде призначено ряд експертиз. Щоб оцінити дії медиків, допитаємо як завідувача, так і всіх лікарів, які брали участь у наданні допомоги померлої особи".

Зі скаргою син померлої звернувся і до Міністерства охорони здоров'я та вже готує заяву до суду. Якщо лікарську помилку доведуть, винним загрожує до 3 років позбавлення волі.

Марта Шикула, Євген Радіон, Львів, "5 канал"

Попередній матеріал
Про що домовлялися представники Росії та Німеччини та як уряд вирішуватиме проблему зайнятості в Україні – "ІнфоВечір"
Наступний матеріал
Активіст Стерненко каже, що СБУ викликала його на допит
Loading...

МОЗ має намір замовляти засоби індивідуального захисту для лікарів в українських виробників

У Чернівецькій області померла 5-місячна дитина з підозрою на коронавірус

"Війна" за коронавірус: хто насправді запустив пандемію

У Тернополі за два дні не зареєстровано нових випадків зараження COVID-19

У ВООЗ розповіли, скільки часу потрібно, щоб узяти COVID-19 під контроль

У всіх країнах Африки зафіксували COVID-19