Навчання влаштували у максимально наближених до реальності умовах. Для 24 лікарів це завершальний практичний іспит курсу "Підтримка життя під час травми", який уже п'ятий рік організовує громадська організація "Захист патріотів".
Як медики рятують життя у стресових умовах – бачила кореспондент "5 каналу" Ірина Сисак.
У пункт невідкладної допомоги один за одним привозять потерпілих. Усі вони постраждали під час теракту і мають травми різного ступеня тяжкості. Такий сценарій іспиту учасників медкурсу. Догоспітальну допомогу надають більш як два десятки лікарів – анестезіологів, травматологів, хірургів Київської лікарні швидкої допомоги та військових медиків.
"У нас тут симуляція масового надходження, дуже багато пацієнтів. У кожної групи є своє завдання. Наше завдання – відпрацювати ці навички, максимально правильно їх провести, все у потрібному порядку", – каже лікар-хірург Павло.
Серед медиків – Михайло Бакрадзе. Його команда врятувала життя чотирьом потерпілим. Медик розповідає: працювати у стресових ситуаціях йому не звикати. У лікарні швидкої допомоги така ситуація – не дивина.
Головна мета курсу – створення єдиного алгоритму дій при травмах та виявлення найбільш загрозливих для життя ушкоджень. Крім того, важливо навчити медиків протистояти стресу при масовому надходженні пацієнтів.
"Вони готові до такого, але кожного разу це як перший раз, тому така реалістичність потрібна, вона додає ефективності в навчанні", – зазначає інструктор курсу Наталія Бабій.
Корисний такий іспит не лише лікарям, а й їхнім загримованим пацієнтам – студентам медичного коледжу. Вони розповідають, що на експеримент погодилися одразу, для практики. Завітала на фінальний іспит і чільниця МОЗ Уляна Супрун.
Це вже 22-ий курс "Підтримка життя під час травми", який з 2015 року провела громадська організація "Захист патріотів". За цей час навчання пройшли півтисячі цивільних та військових лікарів.
Ірина Сисак, Дмитро Демішев, "5 канал"
Дивіться також фотогалерею:
Допомогти, евакуювати та вціліти: як морпіхів вчили побратимів рятувати – ФОТО