5 канал

Рятунок в екстрених ситуаціях: як медики й поліцейські долали фінальні іспити

За три роки навчання пройшли майже 150 військових і понад 300 цивільних лікарів

Навчальний курс з медичної допомоги в екстрених ситуаціях завершився фінальним випробовуванням у Київській міській лікарні швидкої допомоги. Цього разу на інтенсивних курсах навчалися 24 медики та стільки ж поліцейських. Детальніше про практичний іспит, наближений до реальності – Анна Брикова.

В автокатастрофі унаслідок зіткнення автівок – 15 постраждалих. Першою на місце прибуває поліція. Крізь дим до машини пробирається і лейтинант Станіслав Сороченко. Зізнається, прийшов на навчання, бо вважає навички первинної медичної допомоги необхідними для своєї служби. Станіслав наводить конкретні приклади.

"Стикалися із ситуаціями, де потрібно було зупиняти критично кровотечу, так само, якщо я не помиляюсь, у місті Рівному був випадок, коли жінка потрапила в ДТП – в неї була травматична ампутація ноги. В автомобілі наклали джгут, щоб жінка не втратила кров. Далі вже прибули лікарі і вони вже разом витягали цю жінку із автомобіля", – каже Станіслав.

Надавши першу допомогу, поліцейські транспортують постраждалих до шпиталю. Там їм уже надають допомогу медики.Надає допомогу постраждалим й інтерн-анастезіолог Діна Педиченко. Під час попередніх навчань вона була у ролі постраждалої. Тепер – відпрацьовує професійні навички.

"Ми всі – лікарі різних спеціальностей, але саме цю допомогу, саме ранній госпітальний етап, ми можемо представляти усі, ми можемо мінятись місцями. На цьому курсі ми можемо представляти нашу роботу в такому вигляді, в якому ми ніколи її не представляли. Я хочу з самого початку працювати правильно", – говорить дівчина.Контролюють роботу учасників інструктори: дають завдання і перевіряють навички, яким навчали впродовж 5 днів курсу. Серед інструкторів і американський травматолог Веслі Вандерлан. Зазначає, що такі практичні навчання допомагають відпрацювати автоматичні дії: "Виробити звичку. Вона завжди сильніша за відчуття страху або нервування. Тому якщо ти сумніваєшся в будь-якій ситуації, люди помирають. І це закладено у симуляцію: якщо ти не впевнений у тому, що робити, як робити або не хочеш робити, то ціна завелика - пацієнти не виживають. Тому це має бути максимально реалістичним, навіть часом більш стресово, щоб бути готовим до будь-чого і будь-коли".Під час іспиту фахівці відпрацьовують роботу у команді: у кризових умовах життя пацієнта залежить від правильного розподілу обов'язків. Відвідала екзамен засновниця курсів, виконувач обов'язків міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.

"Зараз відпрацьовується нова система, яка буде працювати в Україні, де поліцейські можуть за хвилину-дві вже приїхати і надавати допомогу, доїде швидка, яка стабілізує пацієнта і перевезе в лікарню, а в лікарні лікар, як ви бачите, має довкола себе і УЗД, і медсестер", – розповіла міністр.

За три роки навчання пройшли майже 150 військових і понад 300 цивільних лікарів. А з літа 2017 року курс екстреного медичного рятувальника опанували понад 200 поліцейських та рятувальників.

Анна Брикова, Орест Пона, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою:

Попередній матеріал
"Гордість Нації": в міжнародному марафоні в Києві вперше бігли ветерани – подробиці
Наступний матеріал
"Почали агресивно бити по нас": ексклюзивний репортаж із тривожної нічної варти захисників Світлодарки

ЗСУ долучиться до одних із найбільших в історії НАТО військових навчань Trident Juncture-2018

Українські армійці проведуть масштабні навчання в Азовському морі – РНБО

Ефектні "каруселі" та "гойдалки": видовищні фото з тренувань 93-ої ОМБр

Вогневий рубіж, бойовий АК-74, "читання" слідів: змагання "юних прикордонників" на Черкащині

"Крізь скелі та бурхливі води": у Міноборони показали гірський вишкіл бійців ССО

"ЗА ЧАЙ.COM": юрист і волонтер-парамедик Ольга Башей ("Кроха") в ефірі "5 каналу"