Скріншот відео

Готуються жорсткіше: як прикордонники відточували свою майстерність у боротьбі з агресором

На фінальному іспиті стріляють з 82-міліметрового міномету БМ-37, він на озброєнні у прикордонників і є базовим для навчання

Мобільні сили Держприкордонслужби продовжують нарощувати сили для ефективної боротьби із сусідом-агресором. Мінометники прикордонних військ відточують свої навички на полігоні в Оршанці, Черкаської області. І вже склали головний іспит – стрільби з мінометів калібром 82 міліметри. За екзаменами спостерігала Яна Лимаренко.

Отримують завдання командира – і в бій. Мінометники Держприкордонслужби миттю налаштовують зброю.

Налаштування потрібних координат багато часу у 23-річного Артема Ніколенка не забирає. На горизонті умовна ворожа піхота.

З одного кулемета – кілька залпів. Так армійці пристрілюються.

"Щоб ми побачили, що ми навели все в потрібний квадрат, у потрібну позицію", – каже військовослужбовець мінометної застави харківського прикордонного загону Держприкордонслужби Артем Оленюк.

Якщо пристрілка вдала – далі по цих координатах ціляться та стріляють інші мінометники.

На полігоні Головного центру підготовки прикордонників мінометники Харківського прикордонного загону вже третій тиждень. За цей час опанували прийоми та команди під час зайняття командно-спостережного пункту та вогневої позиції, навчилися визначати цілі, наводити міномети, змінювати вогневі позиції та головне – працювати в команді.

"Вони готуються трішки жорсткіше, ніж інші посадові особи, бо на них лежить більше відповідальності. Не тільки прикордонна артилерія, а й загалом усі вони виконують завдання навіть тоді, коли противника не бачать взагалі", – пояснює викладач вогневої підготовки з позивним "Сула".

На фінальному іспиті стріляють із 82-міліметрового міномету БМ-37. Він на озброєнні у прикордонників і є базовим для навчання.

"Ці ж самі хлопці можуть виконувати завдання на будь-яких артилерійських системах, тобто міномет – то початковий вид зброї, але можна стріляти як із крупних калібрів, так і з мілких калібрів, тобто різниці в управління стрільбою немає", – каже викладач вогневої підготовки Владислав Тараканов.

В Україні готувати мінометників-прикордонників почали від початку бойових дій на сході держави. У програмі навчань – майже 80% практичних занять на полігоні, навчальних ділянках кордону і тренажерах.

"Ми після початку бойових дій нарощували військову складову, тому артилерія введена до складу наших мобільних підрозділів, їхнє мобільне завдання – це відбиття озброєного нападу на кордони нашої держави", – пояснює начальник Головного центру підготовки особового складу ДПСУ Дмитро Коцеруба.

Із завданням військові впоралися та зупинили умовного ворога. Після завершення навчання армійці отримають професії обчислювачів, розвідників і фахівців мінометних розрахунків. За цими спеціальностями і  продовжать службу у прикордонному війську.

Яна Лимаренко, Олександр Коваленко, "5 канал"

Дивіться також:

Ефектні "каруселі" та "гойдалки": видовищні фото з тренувань 93-ої ОМБр

/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
У Харкові копи жорстоко били пасажирів метро – прокуратура оприлюднила відео
Наступний матеріал
"БлогПост": Блогери Гудименко та Нойнець "розкладуть" по поличках першого "нічного" гостя

На Черкащині силовики боролися за звання найкращого екіпажу безпілотника

Влучно б'ють по цілях: яку зброю опановують курсанти академії Нацгвардії під час тренувань

Українські армійці проведуть масштабні навчання в Азовському морі – РНБО

Ефектні "каруселі" та "гойдалки": видовищні фото з тренувань 93-ої ОМБр

Дитина 3-й день у реанімації: батьки 8-річного школяра кажуть, що над ним регулярно знущалися однолітки – подробиці скандалу

"Крізь скелі та бурхливі води": у Міноборони показали гірський вишкіл бійців ССО