5 канал

"Гордість Нації": в міжнародному марафоні в Києві вперше бігли ветерани – подробиці

Їхній забіг в рамках марафону назвали "ветеранською десяткою"

Більше 11-ти тисяч бігунів з 45 країн світу. Всі вони вийшли на старт у Києві у межах 9-го міжнародного марафону. Бігли основну трасу: понад 42 кілометри, а також напівмарафон – це понад 21 кілометр. Були дистанції і з коротшими відстанями – на 10, 5, 3 та 2. Власне, хто на що спромігся. І якщо дорослі долали траси кілометрами, для дітей створили більш комфорні умови: три траси довжиною до 1000 метрів.

У межах 9-го київського міжнародного марафону, був встановлений і національний рекорд. Рятувальник Володимир Сковородко біг у повній пожежній амуніції. Працівник державної служби із надзвичайних ситуацій ніс на собі 18 кілограмів, подолав 42 кілометри. На все це йому знадобилося 5 годин та 11 хвилин.

Про важливий елемент цьогорічного марафону. Вперше, як окремий рух відзначили військових, волонтерів, які пройшли крізь роки бойових дій на Сході. Серед учасників було багато й тих, хто зазнав поранень та має інвалідність. Попри труднощі, вони вийшли на бігову доріжку, ця частина марафону так і називається "Гордість Нації: ветеранська десятка".

Ветеранська десятка – 10 кілометрів середмістям столиці стартує на Майдані Незалежності."Сьогодні неймовірний забіг. Стартував такий міжнародний проект "Ветеранська десятка". Крім наших ветеранів українських, які брали участь в АТО, як учасники бойових дій, які були поранені, підтримують і ветерани з інших країн – це американці, поляки", – розповідає Вадим Свириденко, уповановажений президента з питань реабілітації учасників АТО.

5 канал


Біжать військові і ветерани, поліція і прикордонники. В спортивних костюмах та військовій формі, а також зі стягами рідних підрозділів.

Серед учасників забігу – двоє ветеранів, які повністю втратили зір. Олександр нині готується до участі в марафоні морської піхоти, тож для нього здолати десятку. 

Олександр говорить: "Для мене це як розминка. Класно мені, важка дистація багато гірок – прикольно. Це для мене взагалі вперше такий біг".

Разом з військовими бігли і волонтери. Задніх не пасли. "Тільки хочу сісти одному хлопчику на хвіст, а він тікає і тікає, і ривка. Незвичано, що жінка доганяє", – ділиться враженнями волонтер Ніна Іваровська.

Без переможців і переможених, втім того, хто першим подолав дистанцію, судді таки фіксують. Ним стає викладач одного з військових вишів Михайло Богданов.

Чоловік зазнається: "Я 17 років готувався до сьогоднішнього забігу, спорт – це моє хобі. Спершу баскетбол, потім легка атлетика. Весь час в русі".

Втім головне, кажуть організатори забігу, не результат, а участь. Адже спорт нині – один із головних напрямків реабілітації учасників бойових дій.

Євгенія Подобна, Микола Лебедєв, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою:

Як найшвидша людина світу відсвяткувала перший забіг у невагомості – ФОТО

Усейн Болт у невагомості
/
Усейн Болт у невагомості
/
Усейн Болт у невагомості
/
Усейн Болт у невагомості
/
Усейн Болт у невагомості
/
Усейн Болт у невагомості
/
Усейн Болт у невагомості
/
Усейн Болт у невагомості
/

Попередній матеріал
"Відчуття, що просто заїжджають постріляти": захисники Красногорівки розповіли, як ворог змінив свою тактику
Наступний матеріал
Рятунок в екстрених ситуаціях: як медики й поліцейські долали фінальні іспити

У Києві міжнародний марафон: які вулиці перекрили

Учасники забігу "Ветеранська десятка" провели відкрите тренування на "Олімпійському"

"Схід і Захід разом": як любов до бігу об'єднала студентів зі всієї України

Неймовірний результат: бігун з Кенії побив світовий рекорд марафонського забігу

Найшвидша людина світу Усейн Болт здійснив перший забіг у невагомості – фото, відео

Центр Києва перекрили через забіг Intersport Ukraine Run