Діти на марафоні
Діти на марафоні 5 канал

Маленькі спортсмени: як пробігли марафон у Києві діти з аутизмом

Півсотні дітей з аутизмом взяли участь у Київському марафоні. Вони подолали дистанцію у півкілометра. Кожен учасник дістався фінішу і отримав бажану медаль

Для маленьких бігунів із психологічними розладами це неабияке випробування, адже вони зазвичай уникають спілкування з людьми, гамірні місця їх лякають. Тому особливі спортсмени до забігу готувалися, передає "5 канал".

У дощовиках по мокрому асфальту – погода не зіпсувала планів маленьких спортсменів. Чотирирічний Марк під час пробіжки міцно стискає руку мами. Гамірна атмосфера навкруги його лякає. У хлопчика аутизм, і він не любить спілкуватися з незнайомцями. Нові речі – теж не сприймає.

"Йому важко. Важко, бо багато дуже людей. Бо потрібно було вдягати номерок, а він не хотів", – розповідає мати Марка Ольга Бачуріна.

Щоб особливі діти не відмовилися від участі у марафоні, їх до забігу готували. Щотижня на НСК "Олімпійський" з ними займалися тренери. Спортивні заняття допомогли малечі розвинутися не лише фізично, а й психологічно.

"Вони стали більше спілкуватися, і ця соціалізації методом спорту виявилася дуже ефективною", – каже співорганізатор проекту Kids Autism Games Олена Свердлова.

"Ми намагаємося показати і суспільству, і собі, мабуть, у першу чергу, що наші діти наче особливі, але вони такі як всі", – зазначає тренер проекту Kids Autism Games Ліана Копилова.

Діти з аутизмом у марафоні беруть участь уже вп'яте. Як це було цього разу – дивіться у відео:

Цьогоріч особлива команда планує взяти участь у ще одному забігу. Щоправда, наступного разу дистанцію для них збільшать.

Людмила Павленко та Антон Андрущенко, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою: 

"Мам, я вже доросла": як минуло святкування 1 вересня – фоторепортаж

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Участь Президента у відкритті Театру на Подолі - відео
Наступний матеріал
Вирішальний матч: у центрі Києва обмежують рух та паркування авто
Loading...