Він втратив на війні ногу, а вже через три тижні після ампутації знову почав ходити. Нацгвардієць із Дніпра зазнав поранення у боях на сході України. Це сталося у лютому. А вже у березні він уперше став на протез та почав займатися боксом. Більше у сюжеті журналістки "5 каналу" Наталії Москаленко.
Олексій – нацгвардієць. У лютому 30-річний чоловік зазнав травми, коли виконував бойове завдання на сході України. Військовий каже: добре пам'ятає той момент. Було темно, як він почув над собою звук дрона. Бігти кудись навіть не намагався, бо не знав, куди прямує ворожий "мопед". Умить перед собою почув вибух.
"Я коли повз до побратима до евакуації, мені щось заважало. Я не міг зрозуміти, що. І я увімкнув ліхтарик і зрозумів, що я без ноги", – поділився військовослужбовець Нацгвардії.
Тоді Олексій сказав собі, що зробить усе, щоб якнайшвидше стати на ноги. Бо вдома чекає дружина та двоє діток: 8-річна дочка та 2-річний син.
"Ну малий нічого не розуміє, а ось мама старшу попередила, що у тата немає ноги. І вона нормально віднеслася до цього. Їй цікаво. Біля ноги треться. Три тижні тому я ще на милицях ходив. А зараз я вже вільно пересуваюся і якось боксую. І для фізичного стану. Бо якщо лежати і себе жаліти, краще не буде", – розповів Олексій.
Після ампутації ноги у столиці чоловік повернувся до Дніпра – у протезний центр. Олексій ще до поранення вправлявся у бойових видах спорту, зокрема ММА. Тож вирішив повернутися до бойових мистецтв.
На занятті вже вдруге. Для Олексія бокс – це спосіб привчитися до "нової" ноги та звикнути до реальності. Його тренер зізнається: спочатку сумнівався у можливостях чоловіка.
"Особливість є, протез він не дає такої мобільності, яка є в іншої категорії людей. Я спочатку послухав. Ну так, може. Але все таки буде складно, бо немає однієї ноги. А от сьогоднішнє тренування показало те, що він заставив мене попріти. Бо він задав такий ритм, що не всі молоді хлопці, у кого є повноцінно руки, ноги, так працюватимуть як він", – зауважив тренер Віктор Богуславський.
Тренери університету внутрішніх справ місяць тому приєдналися до проєкту "Титани.ua". І почали працювати з ветеранами російсько-української війни. Проте таку реабілітацію можуть пройти не тільки військові, рятувальники та поліціянти, а ще і їхні рідні. Повністю безплатно. Така реабілітація радше психологічна, аніж медична, кажуть у закладі.
"Один, два рази на тиждень проводяться тренування з єдиноборств по четвергах, а по середах проводиться з настільного тенісу. І кількість людей різна кожного разу. Коли шість, п’ять, чотири, три хлопці приїжджають. Наше завдання – надати можливість. Всі, хто хоче і має бажання, навіть якщо ніколи не займався, можуть до цього долучитися", – поділився ректор Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ Олександр Моргунов.
Тренери зізнаються: спершу боялися братися за реабілітацію ветеранів. Нині ж захоплюються силою та витримкою українських захисників.
Наталія Москаленко, Олександр Пронський, Дніпро, "5 канал"
Читайте також: у Харкові відновив роботу центр протезування та реабілітації, там приймають як військових, так і цивільних. Навчити користуватися протезом пацієнта можна тижнів за три, кажуть медики.
Дивіться також:
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
- Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.