5 канал

На Миколаївщині стартували масштабні польові навчання резервістів-артилеристів

Більшість резервістів мають бойовий досвід у зоні АТО

Під Миколаєвом, на Широколанівському полігоні, стартували польові навчання резервістів-артилеристів. Майже півтисячі осіб 10 днів будуть удосконалювату фахову майстерність. Дві третини резервістів – демобілізовані, котрі на деякий час повернулися до військового життя. Як розпочалися навчання, бачила кореспондент "5 каналу" Наталя Приходько.

Замість білого халату – армійський камуфляж. Сімейний лікар із Вінничини Віктор Мовчанюк потрапив у 4-ту хвилю мобілізації. Рік служив у Донецькій області. Потому повернувся до пацієнтів. Але нині знову одягнув військову форму. На навчаннях резервістів – уперше.

"Допомогу треба було надавати в зоні АТО, де є багато пораненних. І я знав, що в мене є кваліфікація, відповідний досвід роботи і я зміг чимось допомогти", – каже Віктор. 

480 резервістів із Кропивницького, Миколаєва, Вінниці, Херсона, Запоріжжя, Дніпра та Одеси до кінця вересня тренуватимуться на Широколанівському полігоні. Більшість – мають бойовий досвід, здобутий у зоні АТО.

На полігоні – приймальний день. Сюди хлопців групами доправляють  співробітники облвійськкоматів.

Олег Ковальчук, заступник начальника пункту прийому особового складу, говорить: "Для цієї цілі розгорнуто наметове містечко. Тут є 5 відділень, котрі працюють по різних направках".

Після прибуття на полігон – шикування та короткий інструктаж. Потім – перевірка документів та отримання однострою.

За словами Юрій Сидорука, начальника речової служби артилерійської бригади ОК "Південь" ЗСУ,  на руки видаються нові берці, талани, костюми водозахисні, футболки, труси, куртка зимова і костюми польові. Він каже, що забезпечення дуже добре, всього вистачає.

5 канал

Після екіпірування резервістів ділять на групи за фахом для проходження подальшої служби у підрозділах артилерійської бригади.

Надалі будуть проводити польові навчання, польові виходи для удосконалення навичок володіння і ознайомлення з артсистемами, які знаходяться на озброєні нашої бригади.

У командуванні кажуть, на час зборів усіх резервістів поставлять на всі види військового забезпечення, а потому вони повернуться на місця основної роботи.

За словами журналістки, вже завтра від ранку тут на полігоні резервісти розпочнуть свої тренування. Перші занняття – із спеціальної та вогневої підготовки.

Наталя Приходько, Андрій Заворотній, Миколаївська область, "5 канал"

 

Попередній матеріал
Полтава до Дня міста одяглася у вишиванки
Наступний матеріал
Саміт щодо міграційної кризи: Про що домовилися лідери європейських країн

Експрес-навчання за стандартами НАТО: на Луганщині патруль відпрацьовує зачищення лісосмуги

Розлючений натовп п'яних молодиків "штурмує" відділення поліції: у Харкові тривають навчання майбутніх копів

Онлайн-курси замість лекцій: Prometheus запускає пілотний проект змішаного навчання

Навчання десантно-штурмової бригади ВДВ: стрибки з парашутом з висоти 800 м – фото

Навчання за стандартами НАТО наступного року пройде 5 тис. українських бійців – Феллон

На Яворівському полігоні бійці успішно знешкодили "ворога": розпочались навчання ЗСУ