поліція_навчання 5.ua

Експрес-навчання за стандартами НАТО: на Луганщині патруль відпрацьовує зачищення лісосмуги

Раніше поліцейських тут навчали за радянським зразком

На Луганщині патрульні поліцейські проходять навчання за стандартами НАТО. Тижневий курс із тактики ведення бою вже завершила перша група у Сєвєродонецьку, передає "5 канал".

"Відправляти солдат на війну не готовими – значить зрадити їх. У 2014 році ми виступали, брали участь у бойових діях. Це небо і земля. Тобто, до нас приїхали інструктори з Грузії, Ізраїлю. Ми передаємо ці знання вже далі", - каже старший інспектор батальйону поліції особливого призначення ГУ НП в Луганській області Віталій Рєзніков.

Поліцейські відпрацьовують реагування на обстріл патрульного автомобіля. Далі - іспити з тактики ведення бою, евакуація пораненого, зачищення лісосмуги.

Як зазначається, заняття відбуваються на околиці Сєверодонецька. Через це по-справжньому поліцейські не стріляють. "Ми зберігаємо "режим тиші", аби не турбувати місцеве населення. Всі стрільби у нас проводяться в тирі. Для цього є  спеціально відведене приміщення", - каже поліцейський роти патрульно-постової служби "Сьомий".

Як стало відомо, поліцейські займаються за прискореною програмою, аби відпрацювати навички протягом тижня. "Нас вчили за радянськими стандартами. Тому звикати до нових стандартів було складно. Усе інше приходить з часом", - каже патрульний.

Більшість з учасників навчань - вимушені переселенці з тимчасово окупованих територій. Вони сподіваються, що набуті навички невдовзі стануть у пригоді під час звільнення рідних міст, а найкращі з них – поповнять лави спецпризначенців.

"У мене є одна мрія, аби Україна була єдиною. І ніхто не має права завойовувати "ЛНР", "ДНР". Це територія України. У 1991 році вона була визнана всіма. Нікому не дано право її віднімати", - каже поліцейський роти патрульно-постової служби Віталій.

Вікторія Ковальова, Петро Ковальов, "5 канал"

Попередній матеріал
Аналітик розповів, чому Обама не зустрівся з Порошенком
Наступний матеріал
Кабмін направив проект Держбюджету-2017 до МВФ

Розлючений натовп п'яних молодиків "штурмує" відділення поліції: у Харкові тривають навчання майбутніх копів

Стрільби та занурення танка: після вибуху гранатомета на Рівненському полігоні поновлено навчання бійців

Навчання десантно-штурмової бригади ВДВ: стрибки з парашутом з висоти 800 м – фото

Делегація військових аташе з ЄС і НАТО відвідала зону АТО