5.ua

На Донбасі починається підготовка до розведення сил

Зараз погоджено відведення на трьох ділянках, однак їх кількість планують збільшити до 50

Підготовка до розведення сил на трьох ділянках лінії зіткнення на Донбасі розпочинається у четвер, 22 вересня. Про це повідомив представник України у підгрупі з безпеки Тристоронньої контактної групи Євген Марчук. Він зазначив, що 5 жовтня контактна група обговорить  можливість відведення озброєння ще на чотирьох ділянках. Загалом учасники переговорів планують домовитися про майже 50 таких пунктів уздовж лінії розмежування. Утім, поки що йдеться про Золоте, Станицю Луганську і Петрівське.

Початок відведення живої сили - це нова якісь, оскільки відводяться військові підрозділи зі своїми БМП, броньованими машинами зі стрілецькою зброєю, крупнокаліберною зброєю… 7 ділянок, по трьох з них вчора вдалося остаточно домовитися і все погодити, тому вони мають дійсно гуманітарне значення. Тому що одна це Станиця –Луганська – це міст, який зруйнований, через річку Сіверський Донець. Друга ділянка – Золоте, населений пункт, там контрольний пункт в’їзду-виїзду, і третє це Петрівське в Донецькій області, - повідомив Марчук.

Нагадаємо, 21 вересня у Мінську Тристороння контактна група підписала рамкове рішення про розведення сил на трьох ділянках по лінії зіткнення. У тексті документу вказується, що обов'язковою умовою початку розведення сил на Донбасі є повне припинення вогню протягом семи діб, яке буде зафіксовано СММ ОБСЄ.

Попередній матеріал
На відновлення Сходу України спрямують 200 млн євро від ЄІБ – Зубко
Наступний матеріал
Депутати звільнили майже півтисячі суддів

Штайнмаєр прокоментував розведення сил на Донбасі: Стійке припинення вогню не гарантує виконання Мінських угод

Відведення військ на Донбасі повинне розпочатися на цьому тижні – Марчук

Горбач: Угода про відведення військ на трьох напрямках в зоні АТО – наслідок візиту в Україну очільників МЗС Німеччини та Франції

Рамкове рішення щодо розведення сил на Донбасі: сторони назвали обов'язкову умову для початку дій

Сайдік назвав ділянки фронту, де діятиме угода про відведення військ

У Мінську підписали рамкове рішення про розведення сил на трьох ділянках по лінії зіткнення – Оліфер