genosse.su

Депутати звільнили майже півтисячі суддів

  Рада звільнила за власним бажанням 9 суддів Верховного Суду України, 6 суддів Вищого адміністративного суду та 18 суддів Вищого господарського суду.

  Верховна Рада ухвалила постанову № 5157 про звільнення суддів. За відповідне рішення проголосували 244 народних депутатів, повідомляє "Укрінформ". Як зазначив під час виступу з трибуни ВР голова Комітету з питань правової політики і правосуддя Руслан Князевич, ця постанова передбачає звільнення майже півтисячі суддів.

  З його слів, звільняються судді, які написали заяви про відставку з посади за власним бажанням або заяви про звільнення у зв'язку з досягненням пенсійного віку чи неможливістю виконувати свої повноваження за станом здоров'я.

  Водночас голова Комітету зауважив, що нинішнє голосування є останнім, коли парламент звільняє суддів, оскільки надалі набирає чинності судова реформа, й суддів звільнятиме Вища рада правосуддя.

  "Сьогодні ми маємо можливість, уже напевно востаннє, скористатися своїм конституційним правом, яке невдовзі перейде до Вищої ради правосуддя, і прийняти рішення щодо звільнення суддів, які висловили бажання відповідно до положень закону і рішення Конституційного суду та скористалися своїм правом і написали заяви на звільнення", - зазначив Князевич.

  Постанова, зокрема, передбачає звільнення за власним бажанням 9 суддів Верховного Суду України, 6 суддів Вищого адміністративного суду та 18 суддів Вищого господарського суду.

  Нагадаємо, напередодні Президент України Петро Порошенко звільнив одразу шість суддів.

  Попередній матеріал
  На Донбасі починається підготовка до розведення сил
  Наступний матеріал
  Два батальйони ЗСУ отримали від США оснащення для ведення бойових дій вночі
  Loading...

  Петренко: українські судді обиратимуться на конкурсній основі

  ВРЮ схвалила рішення про звільнення одіозної судді Царевич, рішення - за Президентом

  Директор НАБУ: Після перевірки декларацій 30% суддів не перепризначили на посади

  Рада звільнила 12 суддів, які працювали на бойовиків

  Депутати звільнили понад півтисячі суддів

  5 канал - трансляція наживо