міністр юстиції України 5 канал

Петренко: українські судді обиратимуться на конкурсній основі

Відповідно до норм закону про судову реформу, ті судді, які призначалися Віктором Януковичем, не зможуть автоматично перейти в нову систему судів

"Судова система – це фундамент взагалі будь-якої країни. Якщо люди не довіряють суду, то вони тоді виходять на вулицю... і цю справедливість домагаються від влади через протест. Я розумів, і розумію зараз, що якщо судова реформа не буде успішною, то Україна буде завжди мати ризики революції", – розповів про необхідність судової реформи в Україні міністр юстиції Павло Петренко у програмі "Рандеву" на "5 каналі".

Політик продовжив: "Зараз я можу констатувати, що в нас є всі можливості зробити її успішною… Особисто я подав понад 100 подань щодо звільнення суддів, які приймали незаконні рішення під час Майдану. Вищий адмінсуд скасовував ці рішення. Тобто судова система упиралась. І протягом двох років ми намагалися дати можливість суддям провести самоочищення. Парламент приймав один закон, другий… Неможливо провести всередині такої системи самоочищення".

Як зазначає міністр, саме тому була прийнята до роботи радикальна судова реформа: "Я є одним із співавторів дуже жорстких норм закону про судову реформу... Ті судді, які призначалися Віктором Януковичем, це 1,8 тис. суддів, не зможуть автоматично перейти в нову систему судів. Їхні повноваження закінчуються, якщо людина випадково туди потрапила і дійсно, в неї немає ніякої проблем з професійністю і чесністю – вона йде на конкурс, як будь-який інший юрист". 

Повну версію інтерв'ю читайте у матеріалі: Ганебно, коли життя людини починається з 300 грн хабара.

Попередній матеріал
Рада розгляне питання невизнання виборів до Держдуми РФ
Наступний матеріал
Одесу паралізувало через сильні зливи – очевидці публікують фото і відео
Loading...

Петренко розповів про найбільш фундаментальну реформу Мін'юсту

Петренко про стару систему РАДСів: Ганебно, коли життя людини починається з 300 грн хабара

Петренко розповів, як деякі депутати захищають статки Януковича – інтерв’ю

Петренко: Санкції з Януковича, його сина та братів Клюєвих не будуть зняті