Фото Роман Балук/ZIK

Відведення військ на Донбасі повинне розпочатися на цьому тижні – Марчук

Загалом, на створення трьох зон безпеки на Сході відведено 13 днів

Протягом 13 днів має розпочатися відведення військ на Сході, відповідно до підписаного 21 вересня у Мінську рамкового рішення про розведення сил на трьох ділянках по лінії зіткнення, розповів один з учасників переговорного процесу, представник України з питань безпеки Євген Марчук в інтерв'ю виданню "Апостроф".

Він зазначив, що документ дозволяє почати відведення від лінії зіткнення усіх військових підрозділів, щоб забезпечити повне припинення вогню. Наразі процес планується розпочати на трьох ділянках, площею по 4 кв. км. Відповідні ділянки розташовані у районах Станиці Луганської, Золотого і Петровського в Донецькій області. Кожна зі сторін має відвести свої підрозділи на 1 км від лінії зіткнення.

"Три ділянки – це тільки початок. Є ще чотири, які будуть узгоджені під час наступного раунду переговорів. Якщо перший досвід виявиться вдалим, будуть ще десятка півтора або два для того, щоб поступово завершити процес відведення підрозділів по всій лінії фронту... Я думаю, що на цьому тижні розведення сторін точно має розпочатися", – наголосив Марчук.

Проте, за його словами цей процес є досить складним: "Він передбачає підготовчий етап. Сторони повинні чітко показати представникам ОБСЄ, де знаходяться їхні підрозділи зараз і куди вони будуть відведені потім. Представники ОБСЄ повинні, у свою чергу, все точно зафіксувати та верифікувати. Відвід повинен здійснюватися симетрично і дзеркально, тобто - одночасно на одну і ту же відстань, і обов'язково під контролем ОБСЄ".

Угодою передбачається також блокування порушень, скоєних обома сторонами. Марчук наголосив, що вперше ОБСЄ взяла на себе зобов'язання цілодобово проводити моніторинг ситуації. 

Нагадаємо, сторони назвали обов`язкову умову для початку відведення військ.

Попередній матеріал
Горбач: Угода про відведення військ на трьох напрямках в зоні АТО – наслідок візиту в Україну очільників МЗС Німеччини та Франції
Наступний матеріал
Для фанів "Поттеріани": у Британії за £500 тисяч продають будинок головного чарівника Поттера

Рамкове рішення щодо розведення сил на Донбасі: сторони назвали обов'язкову умову для початку дій

"Тиша" на передовій: окупанти вгатили зі 120-мм мінометів по Зайцевому

У Мінську підписали рамкове рішення про розведення сил на трьох ділянках по лінії зіткнення – Оліфер

Очільник МЗС Франції: "Нормандська четвірка" може зустрітися у жовтні