ipress.ua

Сайдік назвав ділянки фронту, де діятиме угода про відведення військ

Сьогодні,21 вересня, на засіданні Тристоронньої контактної групи у Мінську, узгодили рамочний документ із розведення сил та засобів

Спецпредставник ОБСЄ у Тристоронній контактній групі щодо врегулювання ситуації на Донбасі Мартін Сайдік заявляє, що досягнута у Мінську домовленість про відведення військ і озброєння стосується трьох ділянок – Станиці Луганської, Золотого і Петрівського, повідомляє видання "Радіо Свбода".

"Після тримісячних наполегливих переговорів та роботи підгрупи з питань безпеки сьогодні вдалося нарешті узгодити рамочний документ з розведення сил та засобів. Цей документ був щойно підписаний представниками України та РФ в Тристоронній контактній групі, а також парафований представниками ОРДО і ОРЛО", – сказав він.

Представник України у підгрупі з питань безпеки Євген Марчук зазначив, що це може стати "початком нової якості вирішення усіх проблем" на Донбасі у разі виконання угоди.

"Угода передбачає відведення по 1 кілометру кожної зі сторін у трьох зонах безпеки. По суті це означатиме створення квадрату безпеки 2 кілометри у глибину і два – у ширину. Це те, чого раніше не було. І, в принципі відведення військ ще не було. Це перша спроба", – зазначив він.

Попередній матеріал
Більшість в ЄП хоче повного й безумовного безвізового режиму для України – євродепутат
Наступний матеріал
Засідання Генасамблеї ООН

Сьогодні у Мінську зустрінеться Тристороння контактна група

У Мінську почалися переговори безпекової підгрупи Тристоронньої контактної групи

У Мінську підписали рамкове рішення про розведення сил на трьох ділянках по лінії зіткнення – Оліфер