Наслідки негоди в селі Папуженці
Наслідки негоди в селі Папуженці 5 канал

На Черкащині злива змила асфальт з центральної вулиці: місцеві показали наслідки негоди

Читайте по-русски
Негода вирувала чотири години, після зливи з градом та бурею місцеві дороги перетворилися на озера

Ущент зруйнований асфальт, двори під шаром мулу, знищена городина. Такі наслідки негоди, яка вирувала на Черкащині кілька днів тому. У селі Папуженці за 4 години злива з градом перетворила подвір'я та городи на місиво з багнюки. Наслідки бачила Яна Лимаренко.

Відео в день зливи зняв один із місцевих мешканців. За кілька хвилини потоки дощової води зруйнували асфальтовану дорогу.

"Підняло асфальт, куски десь два метри ширини і три довжини, отакі куски несло, аж там унизу склало один на другий", - пригадує місцевий мешканець Микола Гладун.

Негода вирувала чотири години. Після зливи з градом та бурею місцеві дороги перетворилися на озера, нині замість асфальту тут купи каміння.

"Було тверде покриття, тут був асфальт, дуже міцна була дорога, але потім після цієї зливи, що трапилась несло каміння звідти, несло каміння звідти, людям позамулювало береги, річки стояли – озера цілі", - розповідає місцева мешканка Валентина.

Голова селище Алла Граділенко розповідає – на ямковий ремонт центральної вулиці минулого року витратили 22 тисячі гривень.

Злива наробила лиха майже в кожному дворі.

Траншея врятувала житло Василя. Русло для дощової річки йому довелося копати під час зливи. Якби не траншея, потік води змив би хату та сарай. Унаслідок негоди стіни будинку вкрилися тріщинами, рівень води у кімнатах сягав більше 10 сантиметрів.

"Нам би знесло дім якби ми не  окопали такий поворот невеличкий, що зупиняє воду і переводить її на другий потік. Вода десь 60 км у час зі швидкістю, тому що і забори і все за хвилину воно знищило", - пояснює Василь.

Дощ наробив лиха і на городах. Уже відкопав з-під мулу городину та почав виносити бруд із двору пенсіонер Микола Ратушний.

"Ото все текло через пшеницю, через городину, все це робилося, вода йшла з поля. Ось я чистив од призьби сюди, там призьби не було видно, замулено було", - пригадує чоловік.

Наслідки негоди у селі взялися ліквідувати всією громадою, селяни допомогли робочими руками, а підприємці - технікою.

Селяни звернулися по допомогу і до районної ради. Ті в село їздили, але компенсувати всю шкоду від стихії не обіцяють.

"Мені відомо, що складені акти обстеження, інформацію подають вище на область. Фінансування – складна ситуація з бюджетами району, там перенаправити зразу кошти і швидко ліквідувати ситуацію – цього гарантувати не зможе ніхто", - коментує керівник апарату Тальнівської РДА Леся Соловей.

Чи знайдуться гроші для порятунку Папуженців, стане відомо після сесій обласної та районної рад, на яких  депутати розглянуть ці питання.

Яна Лимаренко, В’ячеслав Ромодан, "5 канал"

Попередній матеріал
"Військові безхатченки": чому іноземні добровольці, які воюють на Донбасі, не можуть отримати громадянство
Наступний матеріал
Пресконференція Володимира Зеленського та Еммануеля Макрона – завершено
Loading...

Погода готує Україні "пекельні" вихідні: дощі пройдуть лише на заході

Погодне лихо в регіонах: прем'єр скликав екстрену нараду

Негода на Івано-Франківщині: затопило 15 населених пунктів

Спека вже близько: 7 червня місцями стовпчик термометра покаже +31°С

На Запоріжжі негода: через потужні зливи підтоплює населені пункти і дороги

Календарне літо прийшло, але погода весняна: зливи, грози й потепління обіцяють синоптики